:: Niezależne Forum Pielęgniarek i Położnych ::

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

1. To jest wyłącznie forum pielęgniarek i położnych.
2. Wyłączną odpowiedzialność za treść wypowiedzi ponosi jej autor.
3. Treść wypowiedzi nie może naruszać przepisów prawa.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Czy jesteś za likwidacją izb?
TAK, jestem za ich likwidacją 66%  66%  [ 181 ]
NIE, izby powinny pozostać w obecnym kształcie 3%  3%  [ 8 ]
NIE, izby powinny pozostać - pod warunkiem gruntownych reform 31%  31%  [ 86 ]
Razem głosów : 275
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czy jesteś za likwidacją OIPiP?
PostWysłany: 29 Lut 2012 21:55 

Dołączenie: 29 Lis 2011 08:19
Szkoda. dzięki za odpowiedź.

PostWysłany: 29 Lut 2012 22:04 

Dołączenie: 17 Lut 2012 01:03
Wiemy,że zlikwidować ich się nie da,ale można doprowadzić,aby były bardziej przyjazne dla pielęgniarek,no i pensje miały przybliżone do naszych, to może wtedy nas będą bardziej rozumieć.
Może w końcu będzie bank pytań do specjalizacji itp.Panie zapomniały po co powstały.Izby lekarskie ,tak jak i lekarze są bardziej zgraną grupą zawodową i więcej robią dla swojej grupy zawodowej

PostWysłany: 01 Mar 2012 18:51 

Dołączenie: 01 Gru 2008 18:20
Co do pensji to wygląda tak, że wszystkie przewodniczące i kilka innych zaprzyjaźnionych pań i panów na zjeździe w Warszawie uchwalili pensje minimalne: 2,5 średniej krajowej dla przewodniczącej i 2 średnie krajowe dla sekretarza.

Obecnie średnia krajowa wynosi 4015zł

Rachunek prosty- przeważnie przewodniczące mają 3 średnie tj 12 000zł (dwanaście tysięcy)na miesiąc plus "wyjazdy służbowe". Sekretarz ponad 8000zł do tego skarbnik i inni.

PostWysłany: 13 Mar 2012 08:44 

Dołączenie: 16 Cze 2009 08:55
Ja rowniez jestem zły cały na ta sytuacje że państwo nasz oszukuje zabierają ciężko zarobione pieniądze pozwala dyr. na to żeby reszta osób była zmuszona przejścia na kontrakty itd. a na dodatek nasze izby pozwalają na to i podnosza składki dla wszystkich zamiast nas bronić to jeszcze dokładają nam. Pytam za co im sie należa takie składki na które my tak cieżko pracujemy !!! Moim zdaniem jest to złodziejstwo w biały dzień. Dla czego ja mam płacić za to że sam sobie opłacam kursy specjalizacje izbom 37 zł za aktualizacje moich danych

PostWysłany: 13 Mar 2012 18:08 

Dołączenie: 24 Sty 2010 12:29
Ciekawe, czy będziemy mogli KIEDYŚ świętować DZIEŃ LIKWIDACJI IZB PIELĘGNIARSKICH :!: :!: :!: Zjednoczmy się i wywalczmy - dobrowolną przynależność do izb :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

PostWysłany: 14 Mar 2012 10:29 

Dziwi mnie to dlaczego izb lekarskich jest 22 a Pielegniarsk 45 .
I dlaczego tak mała liczna osób potrafi w taki naganny sposób decydawać o tym i zmuszac nasz do płacenia i należenia do izby ( = pod nie) i na dodatek straszenie firmami windykacyjnymi .
Trzeba Coś Z tym Zrobic Koleżanki i Koledzy !!!!!!!!

Tak nie może być !!!!!

PostWysłany: 18 Mar 2012 08:06 

Dołączenie: 18 Mar 2012 07:55
TAK jestem za likwidacją OIPiP, ponieważ w niczym nie pomagają tylko przeszkadzają i jeszcze trzeba im za to płacić. Jeśli nie mają kasy na koncie to na uczciwego człowieka naślą komornika. I tak do końca życia !!!

PostWysłany: 21 Mar 2012 09:20 

Trzeba było by sie dowiedzieć prawnie jak można ten temat rozwiązać z Izbami. Jezeli ma ktoś pomysł to prosze o inf. Im więcej nas to większa szansa. Ciekawi mnie dla czego my musimy byc zmuszenie do płacenia na Izby. Jest tyle zawodów i większość tego nie robi. Można np. zrobić akcję sprzeciwu ( zbieranie podpisów )wobeć zmuszania przynależności i opłacania Izb

PostWysłany: 25 Kwi 2012 20:45 

Dołączenie: 21 Kwi 2012 15:55
Jestem za reformowaniem izb. Jeśli zlikwidujemy izby to wierzcie mi że do naszego pieknego kraju zjedzie sie zgraja pielęgniarek ze wschodu. Do tego jeśli ktoś nie chce płacić składek to niech nie płaci tyle tylko że straci prawo do wykonywania zawodu. Piszecie że izby lekarskie (coś tam coś tam) ja się pytam czy któraś pielęgniarka słyszała od lekarza lub nawet stażystę lekarza że jest za zlikwidowaniem swoich izb? a myslicieile ich izba im dofinansuje specjalizację?
Wiele w nas jest gniewu i frustracji oskarżania jednych i drugich że jest nam tak jak jest, że zarabiamy mało, że mamy takie a nie inne warunki pracy. Tyle tylko że izby nie mogą zajmować sie naszymi zarobkami bo to są zadania związków zawodowych. Izby pielęgniarskie mają pilnować naszych interesów w zakresie prawa i legislacji co by nie wpuszczono na nasze podwóreczko innych przedstawicieli zawodów medycznych typu ratownik medyczny na oddziałach nieratunkowych lub pomoce pielkęgniarskie- opiekunki nie mogły wykonywac naszych czynności.
inną kwestią są zarobki naszych przewodniczących bo to jest co najmniej krzywdzące że pielęgniarka odcinkowa zarabia około 2000 zł a p. przewodnicząca zarabia 12000 i jescze dostaję tzw. 13tkę. Pytam sie w czym ona jest lepsza że aż taka różnica jest w zarobkach.
Moim pomysłem na reorganicaję jest:
1. reorganizacja ilości izb do 16 = 1 w mieści wojewódzkim
2. niestety 1% moim zdaniem od pensji musi być utrzymane bo z czegoś te twory muszą się utrzymywać
3. pensja przewodniczacej i prezydium max 2xsredniej pensji pielęgniarskiej w kraju a nie średniej krajowej ogólnie
4. reorganizacjia kształcenia zawodowego tylko izby mogą krztałcić (kursy, specjalizacje) eliminując podmioty prywatne
5. w każdej izbie prawnik świadczący usługi każdej pielęgniarce nie tylko na ścieżce zawodowej ale i prywatnie jeśli ma taką potrzebę
6. zakaz pobierania opłat przez izby za inne czynności np. zakładanie praktyk indywidualnych co ja osobiście uważam za skandal
mam jeszcze inne pomysły ale to co mnie na gorąco teraz natchnęło to to.
Nie ma co oburzać sie i skłucać bo nic nie osiągniemy

PostWysłany: 26 Kwi 2012 18:47 

Dołączenie: 24 Sty 2010 12:29
W REFORMY TO JUŻ NIE WIERZĘ I ZDANIA NIE ZMIENIĘ!!!
Kolejny cudowny pomysł izb - zbieranie punktów za edukację :oops: :oops: :oops:
Edukacja to tylko i wyłącznie - mój biznes! Zamiast kursów prowadzonych na bardzo marnym poziomie, wolę czytać fachową literaturę (we własnym domu), korzystać z wielu źródeł i nie zgadzam się na jakieś BZDURNE punkty :!: :!: :!: To tylko kolejny pretekst, aby wyłudzić od nas kasę :!: :!: :!: , ponieważ wiele z ośrodków kształcenia to prywatne folwarki paniusiek (lub ich rodzin) z izb. Nie mają chętnych na takie kursy - to chcą nas zmusić do udziału w nich :evil: :evil: :evil:
Robią z nami co chcą, a my nie umiemy się zgrać i z tym skończyć :!: :!: :!:

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość