:: Niezależne Forum Pielęgniarek i Położnych ::

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

1. To jest wyłącznie forum pielęgniarek i położnych.
2. Wyłączną odpowiedzialność za treść wypowiedzi ponosi jej autor.
3. Treść wypowiedzi nie może naruszać przepisów prawa.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: POMOC PRZY PRACACH BADAWCZYCH
PostWysłany: 17 Paź 2010 19:53 

Dołączenie: 01 Gru 2008 18:20
polop napisał(a):
Witaj , ucze sie dopiero jako pielegniarka , i mam przed soba prace licencjacka do napisania , dostalam temat PIELEGNOWANIE WEDLUG DOROTY OREM PACJETOW Z NIEWYDOLNOSCIA KRAZENIA , ale jak narazie trudno mi zdobyc jakiekolwiek informacje na ten temat , byla bym wdzieczna za jakas pomoc ( strona w internecie , artykuly , z jakich ksiazek skozystac , lub sama poisadasz jakis informacje na ten temat ) z gory dziekuje i pozdrawiam

Informacji na temat teorii Orem jest dużo, w każdej książce z podstaw pielęgniarstwa czy teorii pielęgnowania jest materiał.
Co do niewydolności krążenia to myślę, że masz na myśli przewlekłą niewydolność, ale może być też stan ostry. Dobrze byłoby określić konkretnie jednostkę chorobową.
Dla porównania możesz przeczytać artykuł: Cierzniakowska K., Kozłowska E., Szewczyk M.: Analiza deficytu samoopieki u chorych ze stomią w oparciu o teorię pielęgniarstwa Dorothy Orem. Pielęgniarstwo Chirurgiczne i Angiologiczne 2007; 1: 16–22

Artykuł to nie praca dyplomowa, ale może pomoże Ci w konstrukcji konspektu własnego.

PostWysłany: 18 Paź 2010 14:22 

Dołączenie: 07 Maj 2009 14:04
Witam
beamc napisał(a):
Witam Pana Adama
Jestem pielęgniarką opieki długoterminowej w osrodku opracowałyśmy standardy i procedury opieki pielęgniarskiej długoterminowej w warunkach domowych, teraz chcemy je ocenic i zweryfikowac. Potrzebuje pomocy w kwestiach:
1,. Czy jest gdzieś dostępny arkusz pomiaru standardów BOHIPSZO ?
2. Czy jest to jedyne narzędzie badawcze standardów?
3. Jaki inny kwestionariusz może byc do tego przydatny?
4. Jakie metody zastosowac do obliczen ?
Staramy się same opracowac arkusz pomiaru standardów(naszych) opieki pielęgniarskiej , ale idzie nam to ciężko. Może Pan Panie Adamie może coś nam zasugerowac?......... Z góry dziękuję za pomoc . Podaję swój email beamc@tlen.pl .BEATA

Tu podaje 2 adresy:
http://www.nursing.com.pl/ArchiwumMagaz ... ZO_55.html

http://www.izbapiel.katowice.pl/pliki-d ... own&id=343

Myślę, że są jeszcze jakieś narzędzia, ale ja się nie spotkałem,
Z tym BOHIPSZO tez musiał bym się "zaznajomić", żeby coś więcej napisać

Narzędzie BISHIPSZO - wydaje się, że jest OK., osoby które badały piszą. że trzeba przebadać 15-20% populacji, ale biorąc pod uwagę specyfikę opieki długoterminowej (ilość osób objętych opieką) to ta ilość może być niewystarczająca, poza tym musiał by to ktoś oceniać z "zewnątrz", czyli nie Państwo i nie wasi pracownicy - tu jest problem.
trzeba by się zastanowić czy to narzędzie ma zastosowanie do warunków domowych (np. kwesta bezpieczeństwa osoby - na instalację elektryczną, zabezpieczenie łózka itp rzeczy nie bardzo chyba Państwo mają wpływ)
Jeżeli będziecie stosować BISHIPSZO, to pomogę w dalszej pracy.
Ale moja sugestia na "szybko" to:
1. opracować albo znaleźć arkusz-narzędzie oceniające satysfakcję pacjentów-osób i ich rodzin ze świadczonej opieki długoterminowej - też mogę pomóc w weryfikacji narzędzia

Ostatnio edytowany przez ADAM12, 19 Paź 2010 06:29, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: 18 Paź 2010 19:30 

Dołączenie: 25 Maj 2009 14:32
Witam
Dziękuje zo odpowiedź, przyznam że znam te strony, ale ciągle jeszcze szukam więcej informacji. Nadal proszę o pomoc, może Panu uda się coś wyszukac.......? Pozdrawiam i czekam na wiadomości ;)

PostWysłany: 19 Paź 2010 14:31 

Witam ponownie Panie Adamie
Dziękuje za kolejną odpowiedź. Znowu mam pytanie, znalazłam informacje na temat "pomiarów" satysfakcji pacjentów, są to tylko hasła, czy może Pan coś wie na temat:
* skala wrońska( satysfakcja pacjentów pozostających w leczeniu środowiskowym),
* skala ESAS,
* skala STAS(support team assessment schedule),
*skala LIKERTA- do oceny jakości usług medycznych,
oraz pomiary tzw niedostatków opieki pielęgniarskiej;
* NURSING AUDIT, MONITO, QUALPACS,
Mnóstwo haseł, narzędzi które istnieją, ale brak dostępu do konkretnych kwestionariuszy, ankiet , może Panu coś z tych narzędzi jest znane, może to pomogłoby nam ? Z góry Dziękuje za kolejne informacje. BEATA :D

PostWysłany: 19 Paź 2010 14:32 

Porawiam jedną skalę MONITOR.....( a nie MONITO).Przepraszam

PostWysłany: 20 Paź 2010 06:19 

Witam
I tu jest problem z badaniami w pielęgniarstwie :cry: .
Ja żadnego z tych narzędzi nie posiadam (niestety)
Nie ma w Polsce (przynajmniej ja nie znam) bazy danych zawierającej narzędzia badawcze
w świecie :arrow: INTERNET jest parę serwisów udostępniających narzędzia
/ za kasę $$$ lub za darmo - ale tylko dla studentów/
ale trzeba poświęcić dużo czasu i szukać w internecie lub medycznych bazach danych (które tez są płatne - te lepsze przynajmniej).

Na tym forum założyłem wątek: viewtopic.php?f=9&t=1654
aby uporządkować tego typu prośby i sprawy dotyczące badań;
ale na razie nie ma wpisów - czekam na chętnych, ale ich brak
osobiście nie chciałem od początku zamieszczać jakiś narzędzi, ponieważ:
1) brakuje mi czasu - aby to zrobić dobrze
2) pewnie zaraz bym dostał 100mln. maili z prośbami o jakieś narzędzia, a Ja wszystkiego nie mam.

Życzę powodzenia w szukaniu.

PostWysłany: 20 Paź 2010 12:46 

Witam
Dziękuję za odpowiedź, rozumiem i przepraszam za tyle pytań. Szukamy dalej i próbujemy same tworzyc narzędzie badawcze. Napewno zwrócę się z ponowną prośbą w razie weryfikacji(narzędzia badawczego) z Pana strony . Dziękuje ślicznie. :Pozdrawiam Beata :P

PostWysłany: 13 Lis 2010 20:55 

Witam Panie Adamie
Potrzebujemy pomocy:
-w arkuszu BOHIPSZO w kolumnie 3 oprócz liczby elementów jest wartośc. W niektórych subkryteriach wartośc jest nie jednostkowa, z czego to wynika i skąd się to bierze np. 2x2,2x3, 2x2. Z góry dziękuję za odpowiedź. Beata

PostWysłany: 15 Lis 2010 07:24 

Witam
Z tego co ja rozumiem to

beamc napisał(a):
Witam Panie Adamie
Potrzebujemy pomocy:
-w arkuszu BOHIPSZO w kolumnie 3 oprócz liczby elementów jest wartośc. W niektórych subkryteriach wartośc jest nie jednostkowa, z czego to wynika i skąd się to bierze np. 2x2,2x3, 2x2. Z góry dziękuję za odpowiedź. Beata

wartość nie jest jednostkowa, ponieważ autorzy uznali, że dany element ma większą wagę (jest ważniejszy) niż inne elementy, tak więc jeżeli mamy 2x2 to są 2 elementy po 2 pkt.(wagi) = razem waga danego kryterium 4pkt. w całościowej skali
P.S. czyli nie można (nie powinno) się dawać np 1 pkt za spełnienie elementu (subkryterium) jeżeli jest spełniony do 2 pkt.TAK ,jeżeli nie jest pełniony to 2 pkt.NIE, jeżeli nie jest wymagany to 2 pkt.NIE JEST WYMAGANE

PostWysłany: 21 Mar 2014 19:55 

Dołączenie: 02 Cze 2010 19:11
Witam
Dziękuje, za kontakt proszę mi tylko napisać czy kontaktować się z Panem można tylko na forum, mam kilka pytań, ale aby je zadać konieczne jest przeslanie tego co już napisałam, żeby zweryfikować czy jest ok.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość