:: Niezależne Forum Pielęgniarek i Położnych ::

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: praca za granicą
PostWysłany: 10 Sie 2013 17:16 

Dołączenie: 04 Paź 2010 10:21
Drogie koleżanki, koledzy...
Czy znacie jakąś agencję organizującą wyjazdy do Niemiec bez znajomości języka? Ja wprawdzie mam jakieś podstawy, ale moja koleżanka nie, a sama nie odważę się wyjechać. Proszę, piszcie.

Temat postu: Re: praca za granicą
PostWysłany: 13 Sie 2013 13:45 

Dołączenie: 05 Sie 2013 09:51
Trochę stary post ale jednak odpiszę :) Na pewno nie ma dobrej pracy dla ludzi bez znajomości języka Niemieckiego. Musisz znać podstawy żeby móc dobrze funkcjonować tam. Znajdź koleżankę która zna język bo inaczej zostaniesz w domu. Pozdrawiam!

PostWysłany: 13 Sie 2013 21:14 

No, akurat w moim przypadku jest odwrotnie. Ja znam podstawy, a koleżanka, z którą chcę wyjechać, nie powie wiele po niemiecku. Niestety, sama nie zdecyduję się na wyjazd.
Trochę czasu minęło i mam pewne doświadczenia z agencjami. Ku przestrodze, uważajcie na Senior-care. Niemiła obsługa, kobieta nadzorująca interes ciągle zachowywała się, jakby robiła komuś łaskę odbierając telefony i odpowiadając na pytania. Ogólnie same minusy. Oszukano mnie i koleżankę obiecując wyjazd, który w końcu nie doszedł do skutku.
Może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia? Piszcie. Pozdrawiam

PostWysłany: 14 Sie 2013 08:28 

No więc tak jak wspomniałem, szukaj innej koleżanki, bo ta Cię blokuję i nie wyjedziesz by żyć. Chyba, że z drugiej strony namów koleżankę na ekspresowy kurs z j. Niemieckiego przygotowujący do wyjazdu, są takie kursy uczą tam typowych podstaw. Ja doświadczeń z agencjami nie mam bo wyjechałam do znajomych ze znajomością języka. Wiesz, że jak będziesz miała legalną pracę to później możesz dostać zwrot podatku? :)

PostWysłany: 14 Sie 2013 09:57 

Na razie jestem ciemna w tych kwestiach, odnośnie zwrotu podatku też. Możesz coś więcej o tym napisać?

PostWysłany: 14 Sie 2013 11:38 

Pokrótce za legalną pracę w Niemczech czy gdziekolwiek powinnaś otrzymać kartę podatkową. To jest taki PIT a nazywa się on Lohnsteuerkarte lub Besondere Lohnsteuerbescheinigung lub Lohnsteuerbescheinigung (wiem, długie i męczące nazwy :) ). Ja korzystam z firmy, która to robi, bo nie chcę sama się kontaktować z niemieckim Urzędem
Skarbowym, z resztą wolę zlecić to profesjonalistom, jak będziesz zainteresowana podam Ci namiary. Wtedy składasz do nich taką kartę podatkową oni robią Ci orientacyjny zwrot, i teraz w zależności jakie składki były odprowadzane tyle będziesz miała zwrotu. Nie przybliżę Ci kwoty ale często można odzyskać kilka tysięcy złotych za 5 min papierkowej pracy, na papierach które prześle Ci ta firma do rozliczenia. Jak już zapracujesz przypomnij sobie o mnie i tym poście to Ci wszystko wyjaśnię :)

PostWysłany: 14 Sie 2013 11:39 

P.S a do tego czasu poczytaj sobie o co chodzi na stronie firmy Tax-Pol, w zakładce Niemcy :)

PostWysłany: 15 Sie 2013 17:02 

Dzięki wielkie za informacje. Dobrze czasem spotkać tu kogoś, od kogo można się dowiedzieć interesujących rzeczy. A napisz jeszcze, czy wszyscy Niemcy patrzą z góry na innych? Byłam na dwóch hospitacjach i w obu miejscach dało się to odczuć. Straszne. Ja widząc obcokrajowca w Polsce zawsze pomagałam mu w zaklimatyzowaniu, a tam jest odwrotnie...:((

PostWysłany: 16 Sie 2013 08:08 

Wiesz, na to nie ma odpowiedzi - wszystko zależy od szczęścia, są Ci którzy patrzą z góry a są tacy zwykli, którzy są przychylni. W tej kwestii Ci raczej nie pomogę.

PostWysłany: 16 Sie 2013 10:27 

W tej kwestii nie oczekuję pomocy, ale i tak wiele mi powiedziałaś. Dzięki i powodzenia:))

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość