:: Niezależne Forum Pielęgniarek i Położnych ::

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: koleżeński bank pytań-annaBarbara
PostWysłany: 22 Sie 2009 07:58 

Dołączenie: 22 Sie 2009 07:44
Zdawałam egzamin specjalizacyjny z piel.pediatrycznego zeszłum wrześniu w Warszawie. Pytania były głównie z kliniki chorób dziecięcych ( bardzo mało zagadnień z samego procesu pielegnowania). Utkwiły mi w pamięci niektóre tylko watki, bo z nadmiaru stresu wiekszość pytań zapomina się bardzo szybko. Były pytania dotyczące rozwoju psychomotorycznego dziecka ( np. w 6 mies.życia niemowlę...i do wyboru a b lub c z subtelnymi róznicami), było wiele pytań chorób genetycznych, z wad serca, chorób reumatycznych zespołu nerczycowego, cukrzycy, chorób spichrzeniowych. Pamiętam pytanie króre o dziwo miała też specjalizacja chirurgiczna:"Obwód głowy u dziecka mierzy sie na poziomie....do wyboru też a, b lub c--po co to chirurgii? do dziś nie wiem. Pewno maszyna wylosowała.Nie warto rozdrabmiać się na leczeniu farmakologicznym. Zaledwie kilka pytań było z zarządzania i statystyki medycznej. Głównie królowały jednostki chorobowe, objawy...Była retinopatia, wcześniactwo ( np.noworodek o ekstremalnie niskiej masie urodzeniowej waży...), nowotwory ( guz Wilmsa, białaczki), żóltaczki patologiczne a bilirubina niezwiązana. 180 pytań- to zbyt wiele żeby wszystko zapamiętać. Pozdrawiam i życze szczęscia. Kola

PostWysłany: 23 Sie 2009 16:43 

Dołączenie: 23 Sie 2009 16:37
:D Koleżaneczki-Pigułeczki może ktoś z was wie o co pytają na Egzaminie ustnym na Mgr. w Collegium Medicum w Bydgoszczy? w informacji uczelnia podaje, że zakres 3 lat studiów ;( będe dozgonnie wdzieczna o jakiekolwiek info;)

PostWysłany: 18 Wrz 2009 11:40 

Dołączenie: 14 Lip 2009 19:55
Witam,
poszukuje kontaktu z osobami z Rzeszowa zdającymi w październiku egzamin państwowy z Pielęgniarstwa Zachowawczego w celu wymiany materiałów i testów.

Mój e-mail to ulamoto@o2.pl

Pozdrawiam Ula, Wrocław.

Temat postu: Wyższa Szkoła Edukacji Zdrowotenj
PostWysłany: 28 Wrz 2009 12:38 

Dołączenie: 23 Wrz 2009 08:06
Zapraszamy wszystkich na studia do Wyższej Szkoły Edukacji Zdrowotnej więcej informacji pod numerem telefonu 076-866-42-02 lud na stronie internetowej www.rekrutacja.studjum.legnica.pl oferta specjalna dla absolwentów szkół policelanych
Zapraszamy

PostWysłany: 09 Paź 2009 18:31 

Dołączenie: 06 Paź 2009 16:06
Witam
Czy może ktoś z Was ma pytania ns studia magisterskie- pielęgniarstwo??
Bardzo proszę o pomoc. Mój adres nurse1@vp.pl
Pozdrawiam.

PostWysłany: 09 Paź 2009 21:01 

Dołączenie: 04 Sie 2009 23:05
beatad67 napisał(a):
cześć ja też zdaję egzamin jesienią (pewnie ten sam i w tym samym czasie :) ). Niestety nie mam żadnych pytań, ale wejdź sobie na stronę centrym kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych - w którąś z kolei pozycję w googlach i na stronie gdzie pokaże ci się Gazeta pielęgniarki i położnej, tam znajdziesz przykładowe pytania, może któreś z nich i u nas sie znajdzie na teście ;)

Cześć, ja zdawałam egzamin we wrześniu i z sesji wiosennej powtórzyło się 40% pytań, więc warto przerobić te zadania. Specjalistka

PostWysłany: 14 Paź 2009 18:50 

Dołączenie: 13 Wrz 2009 16:36
anias napisał(a):
kochani jestem nowa na tej stronie, ale cieszę sie że ją znalazłam. Szukam pytań ze specjalizacji zachowawczej. Ten bank pytań opublikowany przez ckpip to tylo dużo szumu.

Witaj
Ja też jestem tu nowa i poszukuję pytań ze specjalizacji zachowawczej. Ale jakoś cienko... :(

PostWysłany: 14 Paź 2009 18:53 

ulamoto napisał(a):
Witam,
poszukuje kontaktu z osobami z Rzeszowa zdającymi w październiku egzamin państwowy z Pielęgniarstwa Zachowawczego w celu wymiany materiałów i testów.

Mój e-mail to ulamoto@o2.pl

Pozdrawiam Ula, Wrocław.

Ostatnio edytowany przez Fefcia, 18 Lis 2009 10:57, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: 26 Paź 2009 12:53 

Dołączenie: 26 Paź 2009 12:49
Witam,
Jestem studentką 3 roku pielęgniarstwa w Łodzi, w tym roku kończę licencjat i chciałabym dostać się na studia magisterskie. Czy może ktoś posiada przykładowe pytania na magisterium? Mój @ deetrip@o2.pl
Pozdrawiam :)

PostWysłany: 15 Lis 2009 19:26 

anias napisał(a):
kochani jestem nowa na tej stronie, ale cieszę sie że ją znalazłam. Szukam pytań ze specjalizacji zachowawczej. Ten bank pytań opublikowany przez ckpip to tylo dużo szumu.

Witaj.

Ostatnio edytowany przez Fefcia, 18 Lis 2009 10:58, edytowano w sumie 1 raz

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość