:: Niezależne Forum Pielęgniarek i Położnych ::

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Podwyżki dla pielęgniarek....... ale nie dla wszystkich
PostWysłany: 14 Paź 2011 14:27 

Dołączenie: 06 Mar 2009 15:40
MINISTERSTWO ZDROWIA BIURO PRASY I PROMOCJI

Warszawa, 12.10.2011 roku

KOMUNIKAT

W Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad zmianą rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2000 r. w sprawie stażu podyplomowego pielęgniarek i położnych (Dz. U. Nr 69, poz. 815, z 2004 r. Nr 258, poz. 2586 oraz z 2008 r. Nr 92, poz. 580), wydanego na podstawie art. 9 ust. 3 ustawy z dnia 5 lipca 1996 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz. U. 2009 r. Nr 151, poz. 1217, z późn. zm.), które ma zmienić wysokość wynagrodzenia miesięcznego pielęgniarki lub położnej odbywającej staż podyplomowy.

Dotychczas, pielęgniarka lub położna odbywająca staż podyplomowy otrzymywała wynagrodzenie miesięczne w wysokości 1 251 zł. Projektowana zmiana rozporządzenia zakłada zwiększenie kwoty do wysokości 2 000 zł od dnia 1 stycznia 2012 r.

Zmiana wysokości wynagrodzenia podczas odbywania stażu podyplomowego ma na celu zwiększenie zainteresowania oraz zachęcenie pielęgniarek i położnych posiadających ograniczone prawo wykonywania zawodu do szybkiego powrotu wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej.

/-/ Krzysztof Suszek
Dyrektor Biura Prasy i Promocji

Co Wy na to? Jak ma się do tego Wasza pensja?

Temat postu: Re: Podwyżki dla pielęgniarek....... ale nie dla wszystkich
PostWysłany: 14 Paź 2011 14:30 

Dołączenie: 06 Mar 2009 15:40
MZ bawi się w Janosika: daje stażystkom, ale zabiera ratownictwu :roll:

7 czerwca 2011 roku - Ustawa o działalności leczniczej likwiduje przywileje pracownicze - część 5. Zapis o dodatku w wysokości 30 % dla pracowników medycznych pogotowia ratunkowego (zespoły wyjazdowe) oraz 20% (poza zespołem wyjazdowym - pomocy doraźnej) widniejący w ustawie o zakładach opieki zdrowotnej wyparował! Takich regulacji nie zawiera wchodząca w życie z dniem 1 lipca 2011 roku ustawa o działalności leczniczej.

PostWysłany: 14 Paź 2011 16:38 

Dołączenie: 24 Lis 2009 12:21
Czy ktoś kiedyś w tym kraju zrobi porządek z naszymi pensjami?Czy godne zarobki za ciężką pracę pielęgniarki/położnej to temat nie na miejscu.Czasy służby dawno się skończyły!Dyskutuje się o kolejkach, limitach - ale nie o zarobkach-a jeśli już to w w/w sposób-jednym zabierając a innym dając.Dlaczego pielęgniarka na stażu ma dostać 2000 zł kiedy ja po kilkunastu latach pracy i do tego z tytułem magistra nie mam takiej podstawy wynagrodzenia.Coś tu chyba jest nie tak?!

PostWysłany: 14 Paź 2011 18:31 

Dołączenie: 24 Sty 2010 12:29
Najgorsze jest to, że nie umiemy walczyć o swoje!!!
Tak "przy okazji" zawsze na naszej walce zyskują inni. My walczymy i dostajemy raz na kilka lat 100 zł brutto/ msc do podstawy, a dzięki naszym staraniom (tak "przy okazji") lekarze dostają TEŻ 100 zł podwyżki - tyle, że za KAŻDĄ GODZINĘ pracy!!!
Smutna prawda o naszych zarobkach :cry:
Pewnie jeszcze długo nic się nie zmieni, skoro wiele koleżanek nie dostrzega potrzeby walki o prestiż zawdu, a wiadomym jest, że wraz z prestiżem idą pieniądze. Jeszcze wiele z nas uważa, że mają być służącymi lekarzy i to boli najbardziej :!: :!: :!:

PostWysłany: 15 Paź 2011 10:50 

Dołączenie: 01 Gru 2008 18:20
Teraz wybory do Izb, dlaczego tak mało pielęgniarek się tym interesuje? Przecież to duża siła - wybierzmy władze z nas, pracujących a nie zawsze te same zasiedziałe Panie? Interesujmy się tym ile one zarabiają, bo to są nasze pieniądze! Czy któraś w nas dostała kiedyś 3 średnie krajowe?????????????

PostWysłany: 16 Paź 2011 10:06 

Dołączenie: 26 Mar 2010 14:00
Ja wam powiem tylko tyle: POTRAFICIE MOJE DROGIE TYLKO NARZEKAĆ NA MAŁE ZAROBKI, ale SUPER to ujęła jedna z naszych koleżnek starujących do Sejmu, mające ochotę COŚ zmienić w naszym myśleniu, a może i zawodzie. Poniżej ją zacytuję! Bo to szczera prawda!!!!

"Drogie kolezanki pielegniarki dziękujemy Wam bardzo za słowa otuchy i wsparcia ,dziekujemy Wam ,ze zauważacie problem braku pielęgniarek w parlamencie.Znając problemy zawodowe pielęgniarek i jako praktyk i jako delegat OIPiP odważyłam się jako niepartyjna startować .Z wielka determinacją jak lwica walczyłam prawie z ostatniego miejsca,a wspierała mnie 1 koleżanka /słownie jedna/.Gdzie były inne -znowu przyjadą na zjazd i znowu będą biadolić ,,a za mało zarabiamy ,a urlopów zdrowotnych nie mamy'' .......Kochane nigdy nic jako potężna grupa zawodowa nie zyskamy,bo z przykrością muszę to przyznać jesteśmy głupie i lubimy jak nami pomiatają.Do tego ta grupa zawodowa jest chyba stworzona,bo myslenia logicznego zero. Przepraszam,ale wiem z kim rozmawiam. 250 TYSIECY PIELEGNIAREK I POLOZNYCH W POLSCE MA 1 POSŁA .Drogie koleżanki to jest kpina,ale czyja to wina ,no właśnie po raz kolejny niestety nasza.Bij sie w pierś i poczekaj 4 lata."

Albo najlepiej zmienić zawód, jak prawda w oczy kole. może na Biedronkę przy kasie? Tam nie trzeba myśleć....

PostWysłany: 16 Paź 2011 14:39 

Dołączenie: 24 Lis 2009 12:21
Ciekawe, jak się czują teraz wszyscy "bezmyślni" pracownicy sieci Biedronka.Mądre słowa,tylko nie wszystkie,niestety!

PostWysłany: 16 Paź 2011 16:51 

Dołączenie: 26 Mar 2010 14:00
kama78 napisał(a):
Ciekawe, jak się czują teraz wszyscy "bezmyślni" pracownicy sieci Biedronka.Mądre słowa,tylko nie wszystkie,niestety!

No cóż, źle mnie zrozumiałaś. Nie mam nic przeciwko pracownikom Biedronki, ale ich pensje są niestety zbliżone do pielęgniarskich. Na rękę dostaja dziewczyny (chłopaki też oczywiście) 1500 zł. Nie narzekają w ogóle wręcz zachęcają tam do pracy! Kłania się mała odpowiedzialność i zero dokształcania, a tu wymagania nie wiadomo jakie, łącznie ze studiami. Jak już większość prawie że porobiła te pomostówki, to zaczęli się zastanawiać, czy nie uznać w UE liceów medycznych! Czysta paranoja! Dlatego droga koleżanko polecam Biedronkę, sama zrobiłam mgr i ZERO podwyżki dostałam!!! Więc po co, pytam? Dla satysfakcji własnej wydałam 10 000 zł? Jasne, bo jak inaczej to nazwać. Pielęgniarstwo spada na psy, ot i tyle w temacie!

PostWysłany: 16 Paź 2011 18:40 

Dołączenie: 24 Sty 2010 12:29
Jakoś nasze "pseudo reprezentantki" w sejmie szybko zapominają po co tam poszły!!!

PostWysłany: 16 Paź 2011 19:34 

Dołączenie: 01 Gru 2008 18:20
Z tym brakiem zaangażowania to prawda. Która z osób na tym forum poszła na wybory delegatów do Izb Pielęgniarskich? Może te, które były akurat na dyżurze i te, które kandydowały. A wbrew opiniom można coś zrobić dla siebie. To my rozliczamy Przewodniczącą Izb z tego co zrobiła, chyba że nas to w ogóle nie interesuje.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości