:: Niezależne Forum Pielęgniarek i Położnych ::Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Fundacja MaMa
PostWysłany: 08 Mar 2009 22:01 
Offline

Dołączenie: 06 Gru 2008 14:57
Posty: 132
http://www.fundacjamama.pl


Dlaczego Fundacja MaMa nie bierze udziału w Marszu dla Życia? Przeczytaj naszą odpowiedź na zaproszenie ze Stowarzyszenia im. Piotra Skargi

Proszę Państwa,

Fundacja MaMa rzeczywiście jest organizacją pozytywnie nastawioną do idei praw człowieka, przyjazną życiu i rodzinie. I właśnie dlatego w żadnym wypadku nie przyłączymy się do marszu, który wartościom takim, jak poszanowanie życia i godności człowieka, jawnie zaprzecza. Jesteśmy humanistkami, feministkami i promowanie wartości, które uderzają w godność człowieka, jego prawo wyboru, nawoływanie do czynów, które mogą zagrażać zdrowiu, a często i życiu ludzi, jest dla nas oburzające i w naszym odczuciu zasługujące na potępienie.


Piszecie Państwo o odpowiedzialności i miłości bliźniego, gdy tymczasem nawołujecie do krzywdy i nienawiści. Trudno zrozumieć, jak ktoś może być tak zaślepiony chorą i niebezpieczna ideologią, by nie widzieć, ile zła wokół siebie wyrządza. Najbardziej cierpią najsłabsi, czyli dzieci. Przerażające statystyki pokazują, że w naszym katolickim kraju wiele dzieci jest maltretowanych psychicznie i fizycznie w swoich rodzinach, porzucanych zaraz po porodzie, rodzonych tylko po to, by zostać za chwilę oddane do domu dziecka, gdzie nie są otaczane opieką, niekochane, opuszczone, często katowane. Dlaczego Państwo, nazywający siebie chrześcijanami, nie zajmiecie się problemem już całkiem narodzonych i cierpiących dzieci?


W jednym akapicie piszecie, że zależy wam na dobru dzieci, a w innym sami temu zaprzeczacie, pisząc o wyższości rodzin opartych na stabilnym związku małżeńskim, podczas gdy współcześnie tak wiele maluchów dorasta w rodzinach opartych na konkubinacie, w rodzinach niepełnych, jeszcze inne wychowywane są przez dziadków czy rodziców zastępczych. By dopomóc szczęściu naszych pociech, chyba należałoby porzucić zaślepienie i zamiast walczyć z wiatrakami, promować takie idee, które pomogą dzieciom czuć się szczęśliwie w tym różnorodnym świecie i tam, gdzie wzrastają - w rodzinach, opartych na różnych modelach.


Fundacja MaMa widzi rozwiązanie wielu dzisiejszych społecznych problemów rodzin, w edukacji seksualnej, kontroli urodzin, wspieraniu badań prenatalnych, promowaniu świadomego rodzicielstwa, z drugiej strony wspieraniu rodzin niezależnie od ich modelu (czyli też tych opartych na samotnych rodzicach, konkubinacie, dziadkach, innych opiekunach). Uważamy również, że rząd powinien szczególnie wspierać kobiety, w tym matki, które dziś są dyskryminowane i to zarówno w sferze publicznej, jak i prywatnej. Jesteśmy za godnością i wolnością wyboru, także w kwestiach dotyczących zdrowia i ciała.


Nie powinny być Państwu obce statystyki, pokazujące, że w krajach, gdzie edukacja seksualna, kontrola urodzin i poszanowanie społeczne wobec kobiet są na wysokim poziomie, odsetek aborcji jest znikomy, czego nie można powiedzieć o restrykcyjnej, chrześcijańskiej Polsce, gdzie statystyki są przerażające (także te dotyczące śmiertelności i utraty zdrowia w wyniku nielegalnych zabiegów, do których zmuszane są najbiedniejsze Polki). Wydaje nam się, że w gestii tych, którzy nazywają siebie chrześcijanami, powinna leżeć troska właśnie o najbiedniejszych.


W naszym odczuciu to Państwa ideologia jest największym zagrożeniem dla praw człowieka, rodziny i społeczeństwa. Dlatego nie zamierzamy przyjąć zaproszenia uczestnictwa w marszu.

Fundacja MaMa


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
AZ_Efusion by Frost/ayasha © 2007 White Fusion Skins
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group