:: Niezależne Forum Pielęgniarek i Położnych ::

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

1. To jest wyłącznie forum pielęgniarek i położnych.
2. Wyłączną odpowiedzialność za treść wypowiedzi ponosi jej autor.
3. Treść wypowiedzi nie może naruszać przepisów prawa.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Propozycje płac MZ
PostWysłany: 23 Gru 2009 10:36 

Dołączenie: 09 Maj 2009 17:45
HORBALOWA - dziękuję za uznanie i poparcie. Też wczytuję się w Twoje wypowiedzi. Jesteś mądrą kobietą. I jesteś zrównoważona. Mnie czasami emocje ponoszą, kiedy czytam niektóre głupoty. No ale taka już jestem. Staram się ze wszystkich sił ale jak to w życiu bywa, czasami mi nie wychodzi. Naprawdę bardzo się staram żeby nikomu nie ubliżyć, jako człowiekowi. Nie chcę obrażać koleżanek, ale niektóre dialogi prowadzone na forach po prostu doprowadzają mnie do pasji. Wielka szkoda, że jesteśmy tak rozproszone po całym kraju. Może mogłybyśmy coś zdziałać będąc w kupce? Zrobić jakąś rewolucję w tym naszym pielęgniarstwie. Naprawdę nie mogę zrozumieć, dlaczego środowisko tak bardzo broni się przed podnoszeniem kwalifikacji. Inne środowiska rozumieją, że aby coś osiągnąć, prestiż zawodowy i oczywiście osobowy, należy pokazać się z jak najlepszej strony, dać coś z siebie. A u nas? Wszechobecny ostracyzm środowiska wobec tych, które ruszyły szanowne ciała, bo zaczęły im już przeszkadzać pęcherze na tyłku. Dosłownie ręce opadają. Czy to się zmieni jeszcze za naszego życia? W każdym razie należy dziękować losowi, że są takie osoby jak Ty. Pozdrawiam serdecznie i świątecznie :D I z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, życzę gorąco wszystkiego co najlepsze. Niech przy świątecznym stole zasiądą z Wami Zdrowie, Szczęście, Radość, Dobroć i Dobrobyt, i niech pozostaną do następnej Wigilii. Serdeczne życzenia i cieplutkie pozdrowienia dla wszystkich :D

PostWysłany: 24 Gru 2009 21:10 

Dołączenie: 02 Lip 2009 13:38
:D :) :D Pozdrawiam serdecznie.

PostWysłany: 10 Mar 2010 12:28 

Dołączenie: 10 Mar 2010 11:30
Jolpod, zgadzam się z Tobą w temacie zarówno płac, jak i relacji między koleżeńskich. Nigdy nie przeforsujemy naszych żądań płacowych na szczeblu MZ, jeśli nie pogodzimy się w tej sprawie w naszych zakładach. Ustawodawca i dyrektorzy dobrze wiedzą, że wystarczy postraszyć nas utratą pracy, a wcześniej czy później zgodzimy się na ich warunki. Nasze koleżanki, które nie mają ochoty na naukę - wyśmiewają nas,bo zarabiamy tyle samo za taką samą pracę; oddziałowe ze "starej gwardii" czują się pewnie na swoich stołeczkach, dokąd rządzą "ich" ordynatorzy one nie muszą podnosić kwalifikacji; mało tego pielęgniarki odcinkowe posiadające wyższe kwalifikacje od swoich oddziałowych najczęściej są przez nie poniżane i zmuszane do zmiany pracy.Magisterka może sobie w niedzielę odpocząć, a w nocy wyspać się, te dodatkowo płatne dyżury przydadzą się koleżankom nie stanowiącym żadnego zagrożenia. Czy tak powinno być w XXI wieku, że oddziałowa ze średnim wykształceniem nakazuje obcięcie paznokci specjalistce pielęgniarstwa z tytułem magistra, a nie swojej niechętnej do nauki koleżance. Wraz z ukończeniem dodatkowych kwalifikacji powinien być zmieniany zakres obowiązków. Dyrektorzy szpitali cieszą się z naszych specjalizacji i magisterek, bo w negocjacjach z NFZ osiągają wyższe stawki za punkt. Na tym kończy się ich zainteresowanie nami. Jesteśmy w szpitalach niewygodne dla wszystkich. Wyżej usytuowane stołeczki boją się konkurencji, więc jesteśmy dla nich mało komfortowe. Prawda?

PostWysłany: 17 Sie 2012 17:48 

Dołączenie: 16 Sie 2012 11:16
moim zdaniem pielęgniarka wogóle nie powinna myć obcinac paznokci itp..od tego powinny być pomoce pielęgniarek jak to w świecie jest...

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość