:: Niezależne Forum Pielęgniarek i Położnych ::

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

1. To jest wyłącznie forum pielęgniarek i położnych.
2. Wyłączną odpowiedzialność za treść wypowiedzi ponosi jej autor.
3. Treść wypowiedzi nie może naruszać przepisów prawa.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: cennik usług pielęgniarskich - ceny minimalne - propozycje
PostWysłany: 15 Kwi 2010 13:21 

Dołączenie: 07 Maj 2009 14:04
Trochę nas obrażasz Twoją interpretacją skrótu (mimo iż pisze że przepraszasz), NIE POWINIENEŚ TAK PISAĆ
A poza tym to dlaczego sam robisz studia i będziesz miał ten tytuł
I np. lekarze, którzy zrobią doktorat mają dodatki do pensji, a to tez tytuł naukowy (wprawdzie wyższe rangi, ale oni przecież nie mają licencjatu)

"Zacznę może od tego, że tytuł mgr. nie uprawnia pielęgniarki do wykonywania czynności specjalistycznych. Mgr. jest tytułem naukowym więc nie pogłębia kwalifikacji w określonej dziedzinie pielęgniarstwa. No może za wyjątkiem działalności dydaktycznej i organizacyjnej (zarządzanie zasobami ludzkimi). Innymi słowy (przepraszam za wyrażenie!) od skrótu MGR - Mogę Gówno Robić. Nie żebym miał coś do magistrów pielęgniarstwa (sam nim niedługo zostanę), ale ta kwestia powinna mieć znaczenie drugorzędowe w określaniu płacy za pracę w Oddziale."

jeżeli chodzi o system punktowy to jestem ZA "Określona ilość punktów równa jest określonej kwocie."

PostWysłany: 16 Kwi 2010 09:32 

Dołączenie: 28 Mar 2010 15:29
ADAM12 napisał(a):
Trochę nas obrażasz Twoją interpretacją skrótu (mimo iż pisze że przepraszasz), NIE POWINIENEŚ TAK PISAĆ

Nie można kogoś "trochę obrażać". Albo się obraża albo nie. A ja tutaj nikogo nie mam zamiaru obrażać i tego nie robię. Po prostu nie traktuję tego tytułu jako coś nadzwyczajnego i wyróżniającego mnie z tłumu. Nie rozumiem też ogólno-pielęgniarskiego podniecenia stanem tej rzeczy.

ADAM12 napisał(a):
A poza tym to dlaczego sam robisz studia i będziesz miał ten tytuł

Ponieważ naturalną koleją rzeczy w mojej karierze zawodowej jest zgłębianie wiedzy na wszystkich polach dydaktycznych, z ogólnym włącznie. Tytuł mgr jest kolejnym przystankiem do wyższej formy kształcenia - doktoratu.

ADAM12 napisał(a):
np. lekarze, którzy zrobią doktorat mają dodatki do pensji, a to tez tytuł naukowy (wprawdzie wyższe rangi, ale oni przecież nie mają licencjatu)

W dziedzinie pielęgniarstwa kiedyś też istniały studia jednostopniowe. To akurat nie ma tutaj znaczenia.. Będziesz miał doktorat, to zobaczysz jak zmieni się Twój status majątkowy.. Ciekawe tylko czy wtedy dalej będziesz pracownikiem odcinkowym..

PostWysłany: 17 Kwi 2010 09:03 

Dołączenie: 16 Lip 2009 20:09
Magister to tytuł zawodowy, a nie naukowy ;)

Cytuj:
Po prostu nie traktuję tego tytułu jako coś nadzwyczajnego i wyróżniającego mnie z tłumu. Nie rozumiem też ogólno-pielęgniarskiego podniecenia stanem tej rzeczy.

lucas niektórzy traktują mgr jako coś mistycznego i dostepnego jedynie dla wybranych.

Cytuj:
Ciekawe tylko czy wtedy dalej będziesz pracownikiem odcinkowym..

a dlaczego nie?
Moim zdaniem to lepsze niż nabijanie studenckich głów suchą wiedzą.

PostWysłany: 04 Wrz 2011 21:52 

Dołączenie: 04 Wrz 2011 21:00
do lucas:
lucas napisał(a):
W dziedzinie pielęgniarstwa kiedyś też istniały studia jednostopniowe. To akurat nie ma tutaj znaczenia.. Będziesz miał doktorat, to zobaczysz jak zmieni się Twój status majątkowy.. Ciekawe tylko czy wtedy dalej będziesz pracownikiem odcinkowym..

oj mój drogi... ale sie zdziwisz. Nikt Cie za doktorat nie pocałuje ani tym bardziej nie da milionów... 20 złotych dodatku - tyle dostała znajoma... ŚMIECH... wiec mysle, ze przyszlosc z " dr " przed nazwiskiem raczej nie da Ci od razu posady kierownika...

PostWysłany: 05 Lis 2011 08:08 

Dołączenie: 24 Sty 2010 12:29
Pracowałam na różnych oddziałach i nie zgadzam się z różnicą wyceny OIT do innych oddziałów. To zbyt mała różnica.
Dużo większy stres, ciągła praca na wysokich obrotach, stały kontakt ze śmiercią (zgonów jest dużo więcej niż na innych oddziałach, co wpływa ujemnie na psychikę zespołu), koneczność znajomości obsługi mnóstwa sprzętu, CENIĘ NA 8000 ZŁ.
Szanuję wszystkie pielęgniarki, ale specyfika OIOM-ów stawia dużo większe wymagania wobec pielęgniarek i dlatego tak wyceniam ten zespół.

PostWysłany: 18 Lip 2015 08:54 

Dołączenie: 06 Gru 2008 14:57
A temat ciągle aktualny, mimo że minęło trochę lat i zmieniały się opcje przy sterze państwa.

PostWysłany: 19 Lip 2015 13:47 

Dołączenie: 24 Cze 2015 10:41
w Austrii w Szpitalach, Klinikach placa najnizsza bez dodatkow ( za noce czy swieta lub uciazliwosci w pracy, doswiadczeniu zawodowym ) = to od 2000 €
To oczywiscie praca z dyplomem pilegniarki udokumentowana nie mowie o pracy opiekunki czy pielegniarki pracujacej w domach opieki.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość