:: Niezależne Forum Pielęgniarek i Położnych ::

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

1. To jest wyłącznie forum pielęgniarek i położnych.
2. Wyłączną odpowiedzialność za treść wypowiedzi ponosi jej autor.
3. Treść wypowiedzi nie może naruszać przepisów prawa.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Minimalna płaca dla pielęgniarki 3 tyś zł brutto?
PostWysłany: 28 Maj 2009 16:14 

Dołączenie: 12 Mar 2009 21:32
Również jestem za, mam nadzieję, że nasze przedstawicielki biorące udział w dialogu z Minister Zdrowia też są za.

PostWysłany: 04 Cze 2009 07:42 

Dołączenie: 10 Mar 2009 18:05
to bardzo ciekawa propozycja, szkoda tylko że nasze przedstawicielki w sejmie, MZ, izbach nic w tym kierunku nie robią. Taryfikator ze starego rozprządzenia MZ to dinozaur i trzeba się tego tworu pozbyć. A na marginesie ZOZ-y i tak same ustalają swoje stawki i często przepisy mają gdzieś.

PostWysłany: 25 Lip 2009 11:06 

Dołączenie: 17 Mar 2009 20:49
Śledzę wasze przemyślenia i tak nie z wszystkim mogę sie zgodzić. Nie sztuką jest narobić 10 kursów i liczyć,iż pracodawca za to zapłaci. Na podnoszenie kwalifikacji jak najbardziej się zgadzam ale w momencie kiedy to dotyczy specyfiki danego oddziału. Prosty przykład: Jakiś czas temu organizowane bezpłatne kursy kwalifikacyjne ściągnęły całą gromadke chętnych na łatwe pieniądze. Z praktykami było różnie, większość stempel i do widzenia( a pracuję na OIT) . Jak wywalczyłyśmy dodatek za pracę na oddziale ,to podniósł się krzyk ,że im też sie należy bo pracuja na ciężkich oddziałach. Najchętniej to by się przeniosły na OIT tylko się boją!? Ja pytam-czego? - no oddziału- a na praktykach byłyście? - nie - to już wasz problem.
Wszystko zależy od tego , czy się chce mieć kwitek.Opinia jaka panuje nadal, pomimo tylu lat , iż jesteśmy głupie dla środowiska lekarskiego nie zmieniła się. Same niejednokrotnie takim zachowaniem tą opinie podtrzymujemy robiąc kursy dla kasy a nie dla wiedzy. Naprawdę miła rzeczą jest i niezmiernie budującą, jak można wytknąć niejednemu mądrali jego pomyłkę

PostWysłany: 31 Lip 2009 13:06 

Dołączenie: 31 Lip 2009 12:54
A ile zarabia pielęgniarka zaraz po szkole? Dostałam pracę w MON na bloku operacyjnym ale nikt konkretnie nie mówił o pieniądzach. Jeśli ktoś wie proszę o wiadomość.

PostWysłany: 31 Lip 2009 13:08 

Dołączenie: 31 Lip 2009 12:54
A ile zarabia pielęgniarka zaraz po studiach? Dostałam pracę na bloku operacyjnym w szpitalu MON, ale nikt nie mówił o pieniądzach. Jeśli ktoś wie proszę o wiadomość.

PostWysłany: 08 Sie 2009 18:47 

Dołączenie: 08 Sie 2009 18:41
W telewizji pielęgniarka wypowiedziała się ile zarabia(2900 zl brutto). Mój ojciec po 47 latach pracy dostaje niecałe 800 złotych renty. One zarabiają prawie cztery razy tyle i mówią że niemają z czego żyć. Jest dużo osób zwłaszcza Polska wschodnia gdzie ludzie zarabiają po 700-1000 złotych i są zadowolone, że mają pracę. Ludzie o czym my mówimy. Te to są dopiero pazerne na pieniądze niech popracują pare miesięcy z pensją po 1000 złotych i wtedy dopiero będziemy rozmawiać o przeżyciu za te pieniądze.

PostWysłany: 27 Maj 2010 03:56 

Dołączenie: 11 Mar 2010 18:19
pieniądz eto śliski remat

PostWysłany: 28 Maj 2010 18:26 

Dołączenie: 07 Maj 2009 14:04
Witam

zibi napisał(a):
W telewizji pielęgniarka wypowiedziała się ile zarabia(2900 zl brutto). Mój ojciec po 47 latach pracy dostaje niecałe 800 złotych renty. One zarabiają prawie cztery razy tyle i mówią że niemają z czego żyć. Jest dużo osób zwłaszcza Polska wschodnia gdzie ludzie zarabiają po 700-1000 złotych i są zadowolone, że mają pracę. Ludzie o czym my mówimy. Te to są dopiero pazerne na pieniądze niech popracują pare miesięcy z pensją po 1000 złotych i wtedy dopiero będziemy rozmawiać o przeżyciu za te pieniądze.

A Ty ile zarabiasz i czy Ci starcza na godne życie???

Ja mam 2600 PLN brutto 8-) , i niestety na kino i teatr mi nie starcza,
miesięcznie wydaję 400 PLN na dojazdy do pracy (50km w jedną stronę - a bliżej nie ma pracy) aby zarobić te "pieniążki" :roll:
A gdzie cała reszta ... więc czekam na lepsza pracę i podwyżkę tak więc 3000-3500 PLN to nie jest wcale dużo

PostWysłany: 30 Maj 2010 07:34 

Dołączenie: 24 Sty 2010 12:29
Wiele osób ma żal, że pielegniarki zbyt dużo zarabiają, ale kiedy rodzina ma umyć zanieczyszczonego chorego, to okazuje się NAJCZĘŚCIEJ, że nie chcą tego robić!!! Pytam: dlaczego pielegniarka za wykonywanie (między innymi) takich czynności, nie miałaby GODNIE zarabiać :?: :?: :?:
Następny przykład dla myślących, że pielegniarki zarabiają za dużo: Pacjent w stanie wegetatywnym może być wypisany do domu, ale 95% rodzin staje na głowie, żeby NIE BRAĆ takiego chorego do domu :!: Szkoda tylko, że w takiej sytuacji WIEDZĄ, jak ciężką pracą jest opieka nad chorym człowiekiem :!: :!: :!: (Spotykam się z tym bardzo często). Mam nadzieję, że znajdzie się wielu, którzy zgodzą się ze mną :!:

PostWysłany: 30 Maj 2010 22:10 

Dołączenie: 29 Sie 2009 17:19
WIOLA- święte słowa :!: :!: :!:

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość