:: Niezależne Forum Pielęgniarek i Położnych ::

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

1. To jest wyłącznie forum pielęgniarek i położnych.
2. Wyłączną odpowiedzialność za treść wypowiedzi ponosi jej autor.
3. Treść wypowiedzi nie może naruszać przepisów prawa.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: praca w awrunkach szczególnych
PostWysłany: 23 Paź 2010 07:43 

Dołączenie: 25 Kwi 2009 13:30
mam pytanie do kolezanek które mają pracę w warunkach szczegółnych( OIOM, BLOK OPERACYJNY) czy dostajecie z tego tytułu dodatek do pensji? jesli tak bardzo bym prosiła o kwotę amożemacieskrucony czas pracy?

Temat postu: Re: praca w awrunkach szczególnych
PostWysłany: 25 Paź 2010 12:41 

Dołączenie: 25 Sie 2010 09:40
pracowałam na OIOMie w Olsztynie 3 lata temu, miałam z tej okazji dodatek 100 zł i podobno można było przejść wcześniej na emeryturę, ale tego nie wiem na pewno.

PostWysłany: 25 Paź 2010 17:42 

Dołączenie: 09 Maj 2009 20:50
Zgodnie z Ustawą z 2008 nr 237, poz.1656 pracodawca ma obowiązek opłacać składkę za pracownika na Fundusz Emerytur Pomostowych. Każdy zakład prowadzi rejestr stanowisk w zakładzie na których są wykonywane prace o których mowa w Ustawie (min OIOM, BO- ostrodyżurowy są w Ustawie wymienione). Składka na FEP to 1,5% podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe- składkę w 100% opłaca pracodawca, a my na pasku wypłat mamy odnotowane, że składka została odprowdzona. Jeśli ustawa się nie zmieni, a skończysz 55 lat mozesz skorzystać z emerytury pomostowej pod warunkiem, że w warunkach specjalnych przepracowałaś 15 lat. Zakład pracy wystawia Świadectwo wykonywania prac w szczególnych warunkach (ja takie otrzymałam), oraz w Świadectwie Pracy również lata pracy w warunkach szczególnych są wpisane. Na BO pracuje przeszło ćwierć wieku nigdy żadnych dodatkowych pieniędzy nie dostałam, ale za to jestem ujęta w rejestrze pracowników zatrunionych przy pracach szczególnych.

PostWysłany: 27 Paź 2010 19:38 

Dołączenie: 25 Kwi 2009 13:30
my tez jesteśmy ujete w tym rejestrze ale wiem ze niektóre zakłady płacą dziewczyną dodatek bo znalazałam ustawę z 17 grudnia 1998 która mówi ze układ zbiorowy powinien zapewnić pracownikowi dodatkową przerwę oraz dodatek godzinowy jezlei pensja danej pielegniarki jest taka sama jak na innym odziale najgorsze to jest to ze pracodawca może ale niemusi dac czegoś dodatkowego bo nie jest to obligatoryjne

PostWysłany: 28 Lut 2011 19:53 

Dołączenie: 10 Maj 2009 17:38
w szpitalach w duzych miastach dodatki sa za prace na oiom i bloku op. 400-600zl brutto, na sor-ach tez sa ale nie wiem ile

PostWysłany: 28 Lut 2011 20:42 

Dołączenie: 25 Sty 2011 12:35
Ja pracuję na oiomie nie mam z tego tytułu żadnego dodatku, ale mam zaświadczenie o pracy w szczególnych warunkach.

PostWysłany: 03 Mar 2011 16:44 

Dołączenie: 07 Maj 2009 14:04
HEYAH

A ja pracuje na bloku codziennie gdzie codziennie stosowane jest promieniowanie RTG (4-6 h),
ale ponieważ nie jest to BO-ostrodyżurowy
więc NIC :?
ani dodatku, :cry:
ani wcześniejszej emerytury :cry:
ani wolnego czasu

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość