:: Niezależne Forum Pielęgniarek i Położnych ::

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

1. To jest wyłącznie forum pielęgniarek i położnych.
2. Wyłączną odpowiedzialność za treść wypowiedzi ponosi jej autor.
3. Treść wypowiedzi nie może naruszać przepisów prawa.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wypisywanie zleceń na badania
PostWysłany: 06 Paź 2011 06:18 

Dołączenie: 07 Maj 2009 14:04
Witam,
a czy to nie podlega pod jakiś paragraf,
bo jakby jest to ingerencja w dokumentację medyczną bez uprawnień,
a co będzie jak ktoś się pomyli w przepisaniu i pacjent ucierpi
a grafolodzy udowodnia kto pisał i .... (odsiadka)

Na pewno zgłosić do IZB, i gdzie się da jako mobbing, .... a może nawet prokuratura(???)

PostWysłany: 06 Paź 2011 16:52 

Dołączenie: 01 Gru 2008 18:20
W takim przypadku winna jest pielęgniarka. Lekarz powie, że on chętnie by pisał zlecenia, ale skoro pielęgniarki chciały i przepisywały zlecenia to on miał już tak przygotowane karty i nic nie mógł zrobić.

Pielęgniarstwo jest zawodem samodzielnym, co nakłada na nas odpowiedzialność za wykonywaną pracę.

U mnie lekarze piszą zlecenia, przedłużają te już wpisane, natomiast pielęgniarki podpisują ich wykonanie.

PostWysłany: 07 Paź 2011 06:21 

Dołączenie: 07 Maj 2009 14:04
Witam
U nas tak samo, a jak się któryś ociąga, to chodzi się "do skutku", a jak i to nie da rady (bardzo rzadko), to odnotowuje się w książce raportów, że lekarz X na dyżurze dnia Y nie napisał/przepisał/przedłużył zleceń - aby jakiś ślad pozostał, a nie że np. pielęgniarka nie przypomniała

PostWysłany: 07 Paź 2011 11:53 

Dołączenie: 26 Lut 2011 11:10
Mam do Was jeszcze jedno pytanie- jak to jest u Was w pracy z chodzeniem na poranny obchód. U nas to wygląda tak- około 10.30 lekarze wychodzą na obchód, każdy z nich idzie na swoje sale zawsze musi im towarzyszyć pielęgniarka, która czyta zlecenia i wpisuje nowe zlecenia do karty zleceń. Nieważne ,że np w danym dniu mam pod opieką odcinek kobiecy, jak lekarz wejdzie do naszej dyżurki nie zważając na to, czy jestem zajęta czy nie i czy jestem z odcinka męskiego czy kobiecego - wydaje polecenie" Idziemy na obchód".Wiadomo, że gdy jestem z odcinka żeńskiego to niewiele wiem o chorych na odcinku męskim i na pytania" Czy chory zjada posiłki, czy odwiedza go rodzina itp" to nieraz dukam - nie wiem doktorze. Bo przecież trudno wiedzieć wszystko o 50 chorych.

PostWysłany: 07 Paź 2011 14:26 

To rzeczywiście jesteście niewolnicami.

U nas najpierw sami lekarze badają swoich pacjentów (mają pod opieką swoje sale) sami biorą sobie zlecenia, aparat RR (mierzą też ciśnienia). Jeśli są już gotowi jest wizyta z ordynatorem, na którą idzie lekarz każdy na swoją salę, oddziałowa i zabiegowa. Jeśli inny lekarz lub pielęgniarka chce to idzie, jeśli jest zajęta to robi swoje.

PostWysłany: 12 Paź 2011 12:03 

Dołączenie: 26 Lut 2011 11:10
U nas na oddziale to można tylko o tym pomarzyć!Zazdroszczę Ci e-la, fajnie, ze pracujesz z takim zespołem. Pozdrawiam

PostWysłany: 12 Paź 2011 17:15 

Dzięki, faktycznie mam fajny zespół. Niewiele pielęgniarek może pochwalić zespół lekarski, a ja mogę.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość