:: Niezależne Forum Pielęgniarek i Położnych ::

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

1. To jest wyłącznie forum pielęgniarek i położnych.
2. Wyłączną odpowiedzialność za treść wypowiedzi ponosi jej autor.
3. Treść wypowiedzi nie może naruszać przepisów prawa.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wypisywanie zleceń na badania
PostWysłany: 03 Paź 2011 17:54 

Dołączenie: 26 Lut 2011 11:10
tzn może wyjaśnię dokładnie- na wizytach to my chodzimy z kartami zleceń lekarskich i czytamy lekarzowi leki i dawki- na jego zlecenie przedłużamy leki, modyfikujemy dawki itp, potem lekarz zleca badania diagnostyczne, które my wpisujemy do karty zleceń lekarskich.Po obchodzie wypisujemy skierowania na badania. a jak jest u Was dziewczyny?

PostWysłany: 03 Paź 2011 18:42 

Dołączenie: 24 Sty 2010 12:29
A czy Wasi lekarze są ANALFABETAMI :?: :?: :?: Nawet nie mogę sobie takiego CYRKU wyobrazić :!: :!: :!: Od kiedy pielęgniarka jest sekretarką lekarza :?: :?: :?: To chyba jakiś szpital "daleko od noszy" :lol: :lol: :lol:
Dziewczyny nie pozwalajcie tak się traktować :!: :!: :!: Wygląda na to, że nie macie za grosz szacunku do siebie :!: :!: :!:
Chyba czas na reformę w Waszym oddziale :!:
Pozdrawiam i życzę szybkiego obalenia takich praktyk.

PostWysłany: 03 Paź 2011 19:59 

Dołączenie: 01 Gru 2008 18:20
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 21 grudnia 2010 r.

w sprawie rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania

precyzuje jednoznacznie kto, gdzie i co ma wpisywać:

"4. Wpisy w karcie zleceń lekarskich są dokonywane przez lekarza prowadzącego lub lekarza sprawującego opiekę nad pacjentem. Wpisy o wykonaniu zlecenia są dokonywane przez osobę wykonującą zlecenie. "

Pamiętajcie, że nieznajomość prawa nie zwalnia NAS z jego przestrzegania!

PostWysłany: 04 Paź 2011 06:12 

Dołączenie: 07 Maj 2009 14:04
Witam
"A łyżka na to niemożliwe ..." :)

e_la napisał(a):
"4. Wpisy w karcie zleceń lekarskich są dokonywane przez lekarza prowadzącego lub lekarza sprawującego opiekę nad pacjentem. Wpisy o wykonaniu zlecenia są dokonywane przez osobę wykonującą zlecenie. "

Pamiętajcie, że nieznajomość prawa nie zwalnia NAS z jego przestrzegania!

A ja się pytam , a co na to ODDZIAŁOWA i PRZEŁOŻONA-NACZELNA
chętnie poznam ich stanowisko - czekam ;)

PostWysłany: 04 Paź 2011 18:39 

W istocie pracuje w małym powiatowym szpitaliku, zwyczaje tam panujące są zakorzenione od lat na zasadzie prawa zwyczajowego. Ja na tym oddziale pracuję 3 rok, nie mam takiej siły przebicia aby z tym walczyć. Próbowałam z tym walczyć, ale przyklejono mi łatkę lenia, buntownika i dywersanta:(. nasza oddziałowa na naszej tablicy informacyjnej w dyżurce przypięła upomnienie o następującej treści" Proszę na nockach przepisywać karty zleceń" -chodzi o to, że jak jedna karta się kończy to trzeba przepisać leki na nową kartę. Zrobiłam nawet fotografię tego pisemnego polecenia służbowego. Pani naczelna wie o wszystkim doskonale bo widziała owo upomnienie i wie tez, że przyjmujemy zlecenia na telefon i wypisujemy skierowania na badania. I co? i nic!!!!! Zresztą szkoda gadać bo zaraz człowiekowi ciśnienie rośnie. Za moją waleczność jestem karana małą ilością nocek i dyżurów świątecznych. Wiem, dla niektórych z Was pewnie to trudne do wyobrażenia, niestety u nas tak jest. Pielęgniarka odcinkowa jest traktowana jak służąca, robot wieloczynnościowy i mięso armatnie dla wszystkich- lekarzy, przełożonych, chorych i ich rodzin. I macie rację, zdeptano jej szacunek do samej siebie. Sama nic nie wywalczę.

PostWysłany: 04 Paź 2011 19:12 

Trudna sprawa bo łatwo jest doradzać, mądrzyć się, ale trudno zmotywować koleżanki do działania. Wystarczy po prostu tego nie robić i po sprawie, są jeszcze Izby Pielęgniarskie (ale czy zarząd będzie chciał zwracać się przeciwko przełożonej czy naczelnej).
Nie wyrzucaj zdjęcia tego zarządzenia, może jeszcze jakieś ksero? Nie wiadomo kiedy może się przydać.
Zasadniczą sprawą jest w tym przypadku niereformowalna postawa oddziałowej. Nie idzie czasem na emeryturę??????????

PostWysłany: 05 Paź 2011 05:01 

Fotkę mam i nie zamierzam się jej pozbywać. Oddziałowa ma 45 lat, jest przyjaciółką naczelnej i dodatkowo dorabia w prywatnym przedsiębiorstwie naszego dyrektora. Nie będzie występować w naszej obronie bo dyro się rozeźli, że nie potrafi nas trzymać w ryzach i zawraca mu głowę naszymi kłopotami zwłaszcza teraz- gdy jest zajęty wyborami. Ot polska rzeczywistość gdzie" ..ani prawa rządzą, ani sprawiedliwość ma miejsce''...

PostWysłany: 05 Paź 2011 15:13 

Dołączenie: 24 Sty 2010 12:29
Należą Ci się wyrazy współczucia, bo praca z takimi ludźmi to katorga. Życzę wytrwałości i mądrzejszych koleżanek pielęgniarek :!: :!: :!:

PostWysłany: 05 Paź 2011 15:37 

Dziękuje:), zostaje mi tylko pocieszać się, że" Co cię nie zabije, to cię wzmocni" , tylko kurcze niedługo będę miała siłę Pudziana:);). Pozdrawiam

PostWysłany: 05 Paź 2011 18:26 

Dobrze, że chociaż masz poczucie humoru :lol:

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość