:: Niezależne Forum Pielęgniarek i Położnych ::

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

Forum dla Koleżanek i Kolegów z wyższym wykształceniem zawodowym. Jest nas już spora grupa. Zapraszamy.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: praca za granicą
PostWysłany: 20 Sie 2013 08:13 

Dołączenie: 17 Sie 2013 07:53
Drogie koleżanki! Chciałabym poznać opinie osób pracujących we Francji, w domach opieki czy też szpitalach? Planuje wyjazd do Francji do pracy , jestem po licencjacie, jakie mam szanse na prace i w miarę zarobki. Dziekuje za pomoc pozdrawiam.

PostWysłany: 20 Sie 2013 15:46 

Dołączenie: 05 Sie 2013 09:51
Na temat Francji nie wiele wiem, a nawet nic :( Ale mam nadzieję, że ktoś Ci pomoże, takie tematy jak ten mogą stanowić bardzo dużą pomoc dla kogoś, kto się wybiera za granicę, jeśli każdy swoje doświadczenia albo rady tutaj wypisze...

Temat postu: Re: praca za granicą STAŻ ZAGRANICZNY
PostWysłany: 10 Lis 2013 21:17 

Dołączenie: 09 Lis 2013 18:47
gosiunia napisał(a):
Drogie koleżanki! Chciałabym poznać opinie osób pracujących we Francji, w domach opieki czy też szpitalach? Planuje wyjazd do Francji do pracy , jestem po licencjacie, jakie mam szanse na prace i w miarę zarobki. Dziekuje za pomoc pozdrawiam.

Moja znajoma była w okresie wakacyjnym w pracy we Francji właśnie w domu opieki i niemiłosiernie , ją oszukali.. Warunki w jakich pracowała były karygodne, nawet nie przypomniały tych z umowy , o zarobkach już nie wspominając... Dlatego radzę omijać tych oszustów https://pl.feender.com/. Obiecują dużo ,ale to zwykli naciągacze..

Ostatnio edytowany przez bartulon91, 03 Lut 2014 17:05, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: 11 Lis 2013 20:14 

Dołączenie: 04 Paź 2010 10:21
Ja obecnie przebywam w Niemczech. Wyjechałam przez agencję alpha personal service. Polecam. Jestem zadowolona, warunki mieszkaniowe bardzo dobre. Kurs języka 2m-ce, potem egzamin i do pracy. Jestem jeszcze na kursie, ale szczerze polecam. Nacięłam się na agencję senior-care, tą radzę omijać. Pozdrawiam

PostWysłany: 12 Gru 2013 22:03 

Dołączenie: 09 Gru 2013 13:08
Praca dla pielęgniarki od stycznia 2014 Oferta prywatna.
Moja znajoma Niemka szuka pielęgniarki Polki, do opieki nad chorym mężem. Wymagana dobra znajomość niemieckiego.
Miejscowosc niedaleko Wolsfburg niedaleko Praca od stycznia, data do uzgodnienia.
Zainteresowanych proszę o kontakt na moją skrzynkę.

PostWysłany: 13 Gru 2013 23:54 

Wracam do tematu. Ukonczylam kurs jezyka na razie na dwoch poziomach: A1 i A2, po nowym roku zaczynamy B1 i prace. Slyszalam, ze minusem jest praca w roznych miejscach, dojazdy do 70 km nawet. Zobaczymy, jak to bedzie... Ale agencja alpha sprawdzona...

PostWysłany: 08 Lut 2014 17:31 

Dołączenie: 02 Sty 2014 22:43
karmic napisał(a):
W tej kwestii nie oczekuję pomocy, ale i tak wiele mi powiedziałaś. Dzięki i powodzenia:))

PostWysłany: 08 Lut 2014 17:34 

Dołączenie: 02 Sty 2014 22:43
karmic napisał(a):
W tej kwestii nie oczekuję pomocy, ale i tak wiele mi powiedziałaś. Dzięki i powodzenia:))

PostWysłany: 09 Lut 2014 11:43 

Jestem po miesiacu pracy. Oczywiscie przerzucaja nas w rozne miejsca, gdzie chyba nikt nie chce pracowac. Traktuja nas jak ludzi "gorszej kategorii" (to nie tylko moje odczucie)... Jednak z tym kazda z nas sie liczyla decydujac na wyjazd. Trzeba zacisnac zeby i jakos isc do przodu. Najlepiej, gdyby mozna bylo pracowac w jednym miejscu, gdzie mozna sie przyzwyczaic do miejsca i ludzi. Ale tu potrzeba raczej nostryfikacji, wiec na razie czekamy. Jesli ktos zna jezyk przynajmniej w stopniu komunikatywnym, niech szuka pracy bez posrednikow. Tak naprawde agencje pozeraja co najmniej 2/3 naszej pensji. Czy warto...

PostWysłany: 10 Lut 2014 09:36 

Dołączenie: 05 Sie 2013 09:51
karmic napisał(a):
Jestem po miesiacu pracy. Oczywiscie przerzucaja nas w rozne miejsca, gdzie chyba nikt nie chce pracowac. Traktuja nas jak ludzi "gorszej kategorii" (to nie tylko moje odczucie)... Jednak z tym kazda z nas sie liczyla decydujac na wyjazd. Trzeba zacisnac zeby i jakos isc do przodu. Najlepiej, gdyby mozna bylo pracowac w jednym miejscu, gdzie mozna sie przyzwyczaic do miejsca i ludzi. Ale tu potrzeba raczej nostryfikacji, wiec na razie czekamy. Jesli ktos zna jezyk przynajmniej w stopniu komunikatywnym, niech szuka pracy bez posrednikow. Tak naprawde agencje pozeraja co najmniej 2/3 naszej pensji. Czy warto...

Dobrze napisane, lecz może tak trafiłaś, że rzucają to tu, to tam. A z pieniędzmi wiadomo - agencja załatwia (pośredniczy) więc za to się płaci. Samemu ciężko na początek się ogarnąć za granicą bez języka czy pieniędzy na start, agencja nam to daje i mamy to z głowy, oczywiście za ceną niższych zarobków. Spokojnie, odrobisz sobie te braki przy zwrocie podatku, jak będziesz chciała się ubiegać, zerknij sobie na stronę jakiejkolwiek firmy odzyskującej podatek, pierwsza lepsza z googli to ta np www.tax-pol.pl, kilka tysięcy złotych piechotą nie chodzi :) Trzymaj się ciepło, życzę cierpliwości i wytrwałości :)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość