:: Niezależne Forum Pielęgniarek i Położnych ::

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

Forum dla Koleżanek i Kolegów z wyższym wykształceniem zawodowym. Jest nas już spora grupa. Zapraszamy.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: WYPISYWANIE RECETP
PostWysłany: 04 Maj 2014 17:34 

Dołączenie: 24 Mar 2014 22:51
Ja także uważam,że wypisywanie recept jest dobrym rozwiązaniem.Przecież nie po to się uczymy żeby nasz zawód wiecznie był traktowany tak na uboczu.Nie jesteśmy od tego by być pomocnikiem lekarza,a tak społeczeństwo będzie nas postrzegać.No cóż jak wiele koleżanek nie chce iść za wizerunkiem światowym pielęgniarstwa to czego tu oczekiwać.Ja myślę,że spokojnie mogłabym to robić.Przecież po coś się uczyłam i uczę :lol: Jak mam więc dobrze pielęgnować jeśli prawo mnie ogranicza i zostawia do decyzji lekarza np.wypisanie recepty na plaster p/odleżynowy o którym niejednokrotnie nawet nie słyszał ;)
Z lekarzem mamy współpracować owszem,bo na tym polega proces leczenia,ale litości pielęgniarki mają tak samo wiele praw o których często niestety nie wie....

PostWysłany: 04 Maj 2014 17:40 

Gość napisał(a):
wiolaOIOM napisał(a):
Gdzieś moja poprzedniczka (post wyżej) zatraciła kontakt z rzeczywistością! Ukończyłam i studia, i specjalizację, ale dla mnie nie jest zaszczytem wypisywanie recept za lekarza!!! Nie tak widzę prestiż, szacunek i (popularne) docenianie nas za naszą CIĘŻKĄ pracę. Jakbym słyszała wypowiedź LALECZEK Z IZB PIELĘGNIARSKIECH :?: :!: :roll: :roll: :roll:
No cóż, każdy ma prawo do własnego zdania, a tym samym do własnej oceny zaszczytu w postaci wypisania recepty.

Pozdrawiam i te zaszczycone nowym zadaniem, i te, którym nie podoba się zmniejszanie pracy lekarzom kosztem pielęgniarek.

Ja osobiście nie czuje się gorsza od lekarzy-nie doktorów,bo tego tytułu,aż tak wielu nie ma.Wystawianie recept przez pielęgniarki bylo by dobre dla pacjentów.Trzeba w końcu uświadomić sobie,że pielęgniarki są bardzo dobrze wyształcona kadrą medyczną i nie idziemy w cieniu lekarza,ale z nim współpracujemy,a nie rywalizujemy.Nie miasła bym nic przeciwko wypisywaniu recept mając takie uprawnienia.

Podoba mi się ta wypowiedź.Nie ma aż tylu doktorów :D Ja wole mówić na Pan/Pani a nie doktor jak nim nie jest. :lol: Co to wypisywania jestem za :) Niestety pytanie o tak oczywiste rzeczy jak np. podłączenie tlenu to chyba niedouczenie nic więcej :oops:

PostWysłany: 10 Maj 2014 20:55 

Dołączenie: 05 Gru 2011 17:21
Lekarze od dwóch lat lobbują ,aby pielęgniarki pisały recepty bo oni są obciążeni pracą,będziesz siedzieć przy doktorze i pisać niech zatrudni sobie sekretarkę,mamy się zniżyc do roli sekretarki z wyższym wykształceniem proszę nie dajmy się omamić.Recepty na srodki leczenia ran,sprzęt ortopedyczny tak ,ale nic ponadto.Najwyższy czas aby zmienić władze izby bo kompromitują nasze środowisko,to osoby bez kompetencji liżące stopy władzy

PostWysłany: 12 Maj 2014 19:10 

iga1 napisał(a):
Lekarze od dwóch lat lobbują ,aby pielęgniarki pisały recepty bo oni są obciążeni pracą,będziesz siedzieć przy doktorze i pisać niech zatrudni sobie sekretarkę,mamy się zniżyc do roli sekretarki z wyższym wykształceniem proszę nie dajmy się omamić.Recepty na srodki leczenia ran,sprzęt ortopedyczny tak ,ale nic ponadto.Najwyższy czas aby zmienić władze izby bo kompromitują nasze środowisko,to osoby bez kompetencji liżące stopy władzy

Większość to jednak lekarze,więc chyba nie ma co tytułować doktor. ?Myślę,że nie rozumiesz o co chodzi w tych naszych uprawnieniach.Mamy przepisywać recepty,ale na sprzęt,opatrunki i leki w zakresie pielęgnowania.Ułatwić sobie i pacjentowi życie.W innych krajach to funkcjonuje i wszyscy sobie swoje pielęgniarki chwalą.Wypisywać badania może już specjalista,a nadal są szpitale gdzie to pokutuje.Litości wiecznie będziemy siostrami wyłącznie od tego by robić co ktoś karze,bez myślenia.Jak ktoś chce ok może jak siostry PCK?. Ja wolałabym wykorzystać swoją wiedz,bo nie czuje się gorsza i mniej kompetentna.Chyba o dobro chorego chodzi ,a nie o to co ja zrobię za lekarza itp.Wybaczcie jak kogoś uraziłam,ale tak twierdzę.

PostWysłany: 11 Cze 2014 07:45 

Dołączenie: 24 Lip 2011 09:43
Drogie Koleżanki, spójrzmy tak od strony obiektywnej na nasz zawód i postawy przedstawicielek tego zawodu.
Z jednej strony skarżycie isę, ze pielęgniarka jest do czarnej roboty i do wykorzystywania przez lekarzy i mimo,ze jest to zawód samodzielny,wciąż zadufana w sobie grupa lekarska jest przekonana,ze stoi wyżej w hierarchii medycznej.
Tymczasem, ona stoi i powinna stać na swoim miejscu, a pielęgniarka na swoim co nie znaczy - służebnym.
O procesie [pielęgnowania powinna decydować pielęgniarka,nie lekarz, który uprawniony jest do planowania procesu leczenia.
Mówmy,zenie warto się dokształcać, a wciąż się skarżymy,że nic nam nie wolno, albo kaze sie zbyt wiele zmuszajac do czynności spoza zakresu uprawnień.
To prawda.że nasze kompetencje, często wiedza i umiejetności są niedoceniane i tutaj i w kwestii powyzej się z Wami zgadzam,
Tylko spójrzmy co się dzieje, kiedy zaczyna się pojawiać szansa na poszerzenie tych kompetencji, wykorzystanie swoich uprawnień, po prostu.szansa na rozwój zawodowy..... . Ta sama grupa skarżąca się na brak dowartościowania zawodowego.zaczyna sie buntować.
ja uważam,że jesli kiedyś wejdzie w zakres uprawnień tego zawodu możliwość wypisywania recept, nie będzie to praca za kogoś, a praca w ramach właśnie swoich kompetencji zawodowych.
Koleżanki, więcej zdecydowania w to,co chcemy robić.
Nikt nikogo nie zmusi do pracy w POZ aby wypisywać recepty. Ale znajdą się z pewnośicą pielegniarki, które będą to chciały i mogły robić.
Dlaczego więc mamy globalnie decydować o zabraniu im takiej możliwości, która może stać się nawet priorytetem w poszukiwaniu przez nie pracy?
Poza tym, drogie,dążmy do własnego rozwoju, wtedy poznamy bardziej swoje możliwości jakie poprzez to zyskamy a nie ulegajmy stagnacji i gderaniu. Poznamy wtedy bardziej swoje zdrowe ograniczenia zawodowe, oraz uprawnienia i zbudujemy większą odpowiedzialność za to,co robimy i co możemy robić, co nam robić wolno, a czego nie, a zauważymy, że zawód pielęgniarski, to naprawdę fajna zawodowa przygoda, jeśli podejdziemy do niego z pasją. Daje wiele możliwości pomocy drugiemu człowiekowi, nie tylko poprzez wykonywanie toalet i iniekcji.
Bo obecnie, to raz chcemy robić wszystko i skarżymy się na stawianie barier, a jesli pojawia się szansa na ich pokonanie to bunt w druga stronę.
Moze właśnie dlatego nie jesteśmy traktowane poważnie przez inne grupy zawodowe?
Poznajmy swoją obiektywna i prawidłową wartość, nie ulegając rutynie i przekonaniach o własnej nicości lub nadwartości.
Poznajmy swoje właściwe miejsce w medycynie.
To moje zdanie...................... .

PostWysłany: 02 Lip 2014 18:47 

Dołączenie: 01 Gru 2008 18:20
Popieram!

PostWysłany: 09 Kwi 2015 11:01 

Dołączenie: 09 Mar 2015 12:12
amesia napisał(a):
W innych krajach to funkcjonuje i wszyscy sobie swoje pielęgniarki chwalą.

W innych krajach, ludzie chwalą śmieciarzy i sprzątaczy ulic. Mają do nich szacunek. U nas tego szacunku nie ma, ponieważ nie jesteśmy dojrzałym społeczeństwem. Najlepiej widać to podczas protestów, kiedy cały kraj zwraca się przeciwko protestującym.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość