:: Niezależne Forum Pielęgniarek i Położnych ::

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

Forum dla Koleżanek i Kolegów z wyższym wykształceniem zawodowym. Jest nas już spora grupa. Zapraszamy.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Praca mgr
PostWysłany: 26 Kwi 2011 13:34 

Dołączenie: 26 Kwi 2011 13:29
Dzien dobry Mam ogromna prosbe Pisze prace magisterska - prace badawcza I mam maly problem Temat moj brzmi : ,, analiza czynnikow wplywajaych na rozwoj miazdzycy " Mam wypisac zmienne zalezne i niezalezne oraz kryteria pracy . Narzedziami i metodom pracy jest analiza dokumentacji . Czy mozecie mi pomoc i napisac czym beda zmienne zalezne niezlaezne i kryteria pracy ? zebym sprawdzila czy mam dobrze zanim pojde do promotora Baaardzo prosze o pomoc

Temat postu: Re: Praca mgr
PostWysłany: 06 Maj 2011 16:09 

Dołączenie: 07 Maj 2009 14:04
Witam
czynniki zależne:
Zmienne, które badacz chce wyjaśnić, nazywamy zmienną zależną. Są nimi bezpośrednie lub pośrednie skutki oddziaływania zmiennych niezależnych. Są to zjawiska, które badacz wyjaśnia, a jednocześnie tymi wartościami, których badacz poszukuje.
- miażdżyca - jej rozwój, lub coś co definiuje miażdżycę, np. poziom cholesterolu, poziom innych czynników biochemicznych, wartości ciśnienia tętniczego (?), wielkość blaszek miażdżycowych, światło (zwężenie) naczyń tętniczych, i różne inne, za pomocą których "definiujemy" miażdżycę

czynniki niezależne
Zmienna, za pomocą której badacz chce wyjaśnić zmiany w wartościach zmiennej zależnej nazywany zmienną niezależną. Zmienną niezależną jest ta, ' która wyjaśnia badane zjawisko i która powoduje zmiany w wartościach zmiennych zależnych. Jest zakładaną przyczyną zmian wartości zmiennej zależnej. Uchodzi za przyczynę zmiennej zależnej, która jest jej skutkiem.
- wszystkie inne czynniki od których zależy ta miażdżyca /lub podejrzewamy, że zależy/ np. płeć, wiek, styl życia, sposób odżywiania, wartości ciśnienia tętniczego, ....

kryteria pracy - I don't know :) - może chodzi o to z jakich elementów powinna składać się praca i jak powinna zostać sformatowany tekst, ale to to powinno być na stronie Twojej uczelni, lub w dziekanacie

Na zmienne zależne mogą oddziaływać inne zmienne niezależne, na które badacz nie ma wpływu, a które bądź sprzyjają bądź utrudniają występowanie danego zjawiska. Zmienne te zwracają uwagę, że istnieją inne ważne przyczyny nieuwzględnione w badaniach, a umożliwiające dodatkowe wyjaśnienie zależności między badanymi zmiennymi. Mogą nimi np. być: stan zdrowia ba danej osoby, nastawienie ucznia do szkoły, do nauczyciela czy określonego
przedmiotu, cechy osobowościowe badanych itp. Zmienne te określamy mianem pośredniczących.

Co jest ważne??
1.Ważne jest, że podział na zmienne zależne i niezależne odnosi się jedynie do badań. W świecie rzeczywistym zmienne nie są ani zależne ani niezależne. To badacz decyduje, jak je interpretować i które z nich w określonym badaniu są zmiennymi zależnymi, a które niezależnymi.
2. Często się zdarza, że ta sama zmienna jest w jednym badaniu zmienną niezależną, a w innym zmienną zależną.
Zmienne będące przedmiotem badań wymagają dalszego uszczegółowienia i opisania. Zatem są one opisane za pomocą wskaźników.

P.S.
Przeprasza za pomyłkę, za szybko pisałem i w poprzedniej wersji był błąd (nazwanie zmiennych)

PostWysłany: 11 Lip 2011 22:38 

Dołączenie: 08 Lip 2011 21:14
Miejscowość: Katowice
A ja mam obronę pracy magisterskiej w piątek, 15 lipca :)

Trzymajcie kciuki!

PostWysłany: 06 Wrz 2014 11:48 

Dołączenie: 28 Lis 2013 21:44
Witam ;)

Zwracam się z prośbą. ;)
Piszę prace mgr na temat oceny wiedzy pielęgnairek na temat działań niepożadanych leczenia onkologicznego. Potrzebuję badań do porównania, w jaki sposób staż pracy, wiek, miejsce pracy oraz poziom wuykształcenia wpływa na poziom wiedzy. Nigdzie nie mogę znależć badań na ten temat. Jeśli wiecie gdzie moge coś znależć to napiszcie. Będe bardzo wdzięczna ;)

PostWysłany: 08 Paź 2014 06:34 

Dołączenie: 07 Maj 2009 14:04
Witam

miałem mały odpoczynek :)
co do poziomu wiedzy i jego zależności od innych zmiennych (w szczególności na temat działań niepożądanych leczenia onkologicznego)
to może być trudno :?:

jeżeli przejrzałaś czasopisma dla Pielęgniarek typu: Magazyn PiP, Problemy Pielęgniarstwa Pielęgniarstwo Polskie, Pielęgniarstwo XXI wieku itp. :)
i nic nie znalazłaś :(
to spróbuj na swojej uczelni w bibliotece poszukać wśród rozpraw doktorskich i innych pracach magisterskich z poprzednich lat

a jak nie znajdziesz :( :?
nie martw się

napisz że w dostępnym piśmiennictwie, literaturze brak jest doniesień na dany temat :)

nie wiem jaki masz dostęp do baz zagranicznych czasopism medycznych - tam powinno coś być

Powodzenia :)

P.S.
ja osobiście nic nie mam w tym temacie

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość