:: Niezależne Forum Pielęgniarek i Położnych ::

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

Forum dla Koleżanek i Kolegów z wyższym wykształceniem zawodowym. Jest nas już spora grupa. Zapraszamy.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niedoceniany magister?
PostWysłany: 25 Paź 2011 14:34 

Dołączenie: 07 Maj 2009 14:04
Witam
gabra1973 napisał(a):
Jestem magistrem "od spraw niepotrzebnych- pedagogika resocjalizacyjna i sądowa", .... nie mam problemu z objaśnianiem swoim pacjentom korespondencji z sądów, czy rozmową na temat ich sytuacji prawnej, w przeciwieństwie do pracujących ze mną magistrów pielęgniarstwa.

Czy na tym polega pielęgniarstwo ???
Popieram Wiolę
wiolaOIOM napisał(a):
...bardzo liczna grupa pielęgniarek, które posiadają tytuł magistra z dziedzin innych niż pielęgniarstwo, używa tego tytułu w zawodzie pielęgniarki (identyfikatory, pieczątki, itd.) wprowadzając w błąd wiele osób.

PAMIĘTAJCIE WYKONUJECIE ZAWÓD PIELĘGNIARKI - chyba, że jakiś inny, a więc to forum jest nie dla Was.

PostWysłany: 25 Paź 2011 14:45 

Dołączenie: 21 Lis 2009 19:20
ADAM12 napisał(a):
Witam
gabra1973 napisał(a):
Jestem magistrem "od spraw niepotrzebnych- pedagogika resocjalizacyjna i sądowa", .... nie mam problemu z objaśnianiem swoim pacjentom korespondencji z sądów, czy rozmową na temat ich sytuacji prawnej, w przeciwieństwie do pracujących ze mną magistrów pielęgniarstwa.

Popieram Wiolę
wiolaOIOM napisał(a):
...bardzo liczna grupa pielęgniarek, które posiadają tytuł magistra z dziedzin innych niż pielęgniarstwo, używa tego tytułu w zawodzie pielęgniarki (identyfikatory, pieczątki, itd.) wprowadzając w błąd wiele osób.

PAMIĘTAJCIE WYKONUJECIE ZAWÓD PIELĘGNIARKI - chyba, że jakiś inny, a więc to forum jest nie dla Was.

Jak najbardziej, wykonuję zawód pielęgniarki, ale praca na moim oddziale wymaga ode mnie również i takiej wiedzy. Czytaj posty ze zrozumieniem, proszę.

PostWysłany: 25 Paź 2011 18:28 

Dołączenie: 01 Gru 2008 18:20
Pielęgniarstwo jest nauką łączącą w sobie wiedzę z różnych dziedzin. Jeśli ją przekażemy to o to chodzi, o pielęgniarstwo. Pacjent od pielęgniarki oczekuje pielęgnowania, edukacji zdrowotnej i oczywiście wykonania zleceń i usług pielęgnacyjnych. Wskazują na to badania naukowe.
Na psychiatrii też istnieje pielęgnowanie.

PostWysłany: 25 Paź 2011 19:30 

e_la napisał(a):
Pielęgniarstwo jest nauką łączącą w sobie wiedzę z różnych dziedzin. Jeśli ją przekażemy to o to chodzi, o pielęgniarstwo. Pacjent od pielęgniarki oczekuje pielęgnowania, edukacji zdrowotnej i oczywiście wykonania zleceń i usług pielęgnacyjnych. Wskazują na to badania naukowe.
Na psychiatrii też istnieje pielęgnowanie.

Dziękuję e_la. W paru słowach wyłożyłaś podstawę idei pielęgnowania.
Mam pytanie do magistrów pielęgniarstwa: dlaczego czujecie się niedoceniani?

PostWysłany: 26 Paź 2011 07:37 

Dołączenie: 07 Maj 2009 14:04
gabra1973 napisał(a):
ADAM12 napisał(a):
Witam
gabra1973 napisał(a):

Jak najbardziej, wykonuję zawód pielęgniarki, ale praca na moim oddziale wymaga ode mnie również i takiej wiedzy. Czytaj posty ze zrozumieniem, proszę.

USTAWA o zawodach pielęgniarki i położnej
Art. 4. 1. Wykonywanie zawodu pielęgniarki polega na udzielaniu przez osobę posiadającą wymagane kwalifikacje, potwierdzone odpowiednimi dokumentami, świadczeń zdrowotnych, a w szczególności świadczeń pielęgnacyjnych, zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych, rehabilitacyjnych oraz z zakresu promocji zdrowia.
2. Udzielanie świadczeń, o których mowa w ust. 1, pielęgniarka wykonuje przede wszystkim poprzez:
1) rozpoznawanie warunków i potrzeb zdrowotnych;
2) rozpoznawanie problemów pielęgnacyjnych;
3) sprawowanie opieki pielęgnacyjnej;
4) realizację zleceń lekarskich w procesie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji;
5) samodzielne udzielanie w określonym zakresie świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych;
6) edukację zdrowotną.

JESZCZE RAZ
JA nie sądzę, aby PIELĘGNOWANIE odnosiło się do
objaśnianiem swoim pacjentom korespondencji z sądów, czy rozmową na temat ich sytuacji prawnej
Czy jak będę się znał na budownictwie, albo na fizyce kwantowej to w ramach PIELĘGNOWANIA mam o tym rozmawiać z pacjentami i ich "edukować"
nie róbmy z pielęgniarstwa "folwarku", bo możemy mieć magistrów wszelkiej maści.
i każdy będzie magistrem na oddziale od czegoś innego i będzie uważał, ze jest lepszy od tego drugiego
Oczywiście nie neguję innych nauk, że są gorsze, nieprzydatne, niepotrzebne itp.,
zawsze można - TRZEBA - rozmawiać z pacjentami na różne tematy, ale
nie odchodźcie od ŹRÓDŁA -
jeżeli jesteście pielęgniarkami to dla pacjenta ma znaczenie czy jesteś mgr. pielęgniarstwa, czy mgr. chemii, turystyki, prawa itd. (czytaj inny)

MGR^2

P.S.
Również czytaj ze zrozumieniem :)
P.S.2.
Zakończyłem ten wątek. :)

PostWysłany: 26 Paź 2011 12:56 

Widziałeś kiedyś oddział psychiatryczny sądowy "od środka"? A termin: psychoedukacja coś Ci mówi? Obstaję przy swoim, nie zrozumiałeś mnie, ale to już nie istotne.

Proponuję lekturę: "Filozofia i teorie pielęgniarstwa" pod red. J. Górajek- Jóźwik, str. 387.
Poza tym przypomniały mi się życiorysy pionierek pielęgniarstwa naszego i światowego (studiowały min. nauki przyrodnicze, filozofię, socjologię, antropologię), tak na prawdę to na edukacji tylko z zakresu pielęgniarstwa poprzestało chyba ze cztery lub pięć.

Kończę to i pozdrawiam.

PostWysłany: 16 Sty 2012 17:26 

Dołączenie: 06 Sie 2009 09:19
ile wśród tej liczby jest magistrów pielęgniarstwa a nie mgr teologii historii , administracji, bo wypadało by skończyć studia. Nie będzie dobrze w pielęgniarstwie dopóki będzie się uznawało za podnoszenie kwalifikacji każdego magistra jakiego się zdobędzie a nie tylko i wyłącznie tytuł magister pielęgniarstwa zdobyty na uniwersytecie medycznym lub szkole posiadającej uprawnienia do nadawania takiego tytułu.

PostWysłany: 29 Sty 2012 14:04 

Dołączenie: 24 Lis 2009 12:21
Kończyłam studia wyższe pokrewne pielęgniarstwu,dawno temu przy okazji kończenia studium medycznego, w swoim wolnym czasie i za własne pieniądze.Wiele lat wykonuję zawód pielęgniarki,pracowałam w kilku szpitalach na różnych oddziałach.Nie uważam się za lepszą ani gorszą od innych, nie wywyższam się, nie skończyłam studiów bo tak wypadało, tylko dlatego że zawsze interesował mnie ów kierunek.Czytam to forum i udzielam się na nim, bo jest też dla mnie i dla wszystkich którzy się takim forum interesują.
Nie wszyscy jesteśmy paniami/panami na stołkach,nie wszyscy przechwalamy się tytułami na identyfikatorach,nie wszyscy jesteśmy tacy sami.Szanujmy więc odrębność każdej osoby, bądźmy otwarci na wiedzę, na to co nowe,inne i nie zawężajmy naszej profesji do tytułu mgr pielęgniarstwa.
Stwierdzenia i sądy w niektórych powyższych postach wydają się być przepełnione (mam nadzieję że się mylę) niepotrzebną złością i niezrozumieniem,może i zawiścią, której i tak za dużo w naszym środowisku.

PostWysłany: 20 Lis 2015 04:49 

Dołączenie: 06 Wrz 2014 19:02
gabra1973 napisał(a):
Jestem magistrem "od spraw niepotrzebnych- pedagogika resocjalizacyjna i sądowa", pracuję na oddz. psychiatrii sądowej, dzięki tym studiom udało mi się zdać egzamin ze specjalizacji psychiatrycznej z najwyższą notą, bez problemu poruszam się w prawniczym żargonie różnego rodzaju aktów prawnych, w dziedzinie ochrony zdrowia jest ich przecież niemało, nie mam problemu z objaśnianiem swoim pacjentom korespondencji z sądów, czy rozmową na temat ich sytuacji prawnej, w przeciwieństwie do pracujących ze mną magistrów pielęgniarstwa. Moja oddziałowa też jest mgr "od spraw niepotrzebnych", jednak na stanowisku radzi sobie o niebo lepiej od znanych mi mgr piel. piastujących równorzędną funkcję i chyba nikt z personelu nie zamieniłby jej nawet na pięciu magistrów tego kierunku.
Nie chcę absolutnie dyskredytować studiów pielęgniarskich, jednak mam wrażenie istnienia jakiejś nagonki na pielęgniarki, które skończyły inne kierunki, pielęgniarstwo jest kierunkiem humanistycznym, czerpie z nauk humanistycznych, w czym więc problem?
Czy ja jako pielęgniarka- pedagog pracuję kosztem mojej koleżanki- mgr pielęgniarstwa, czy jej zagrażam, stanowię konkurencję, czy nie lepiej patrzeć na to w kategoriach współpracy: jej i moja wiedza dają gwarancję np. pełniejszej opieki nad pacjentem. Zamiast się wzajem wypierać i licytować nie lepiej się od siebie uczyć?

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość