:: Niezależne Forum Pielęgniarek i Położnych ::

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

1. To jest wyłącznie forum pielęgniarek i położnych.
2. Wyłączną odpowiedzialność za treść wypowiedzi ponosi jej autor.
3. Treść wypowiedzi nie może naruszać przepisów prawa.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Czy jesteś za likwidacją izb?
TAK, jestem za ich likwidacją 66%  66%  [ 181 ]
NIE, izby powinny pozostać w obecnym kształcie 3%  3%  [ 8 ]
NIE, izby powinny pozostać - pod warunkiem gruntownych reform 31%  31%  [ 86 ]
Razem głosów : 275
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czy jesteś za likwidacją OIPiP?
PostWysłany: 05 Maj 2012 17:53 
Wynagrodzenia w Izbach wzrosło do 14 tys m-c. Obecnie mamy45 izb i ok. 6 osób w zarządzie każdej z pensją 14 tys./m-c. Składka na izby obliczana jest ze średniej krajowej dla piel. pracujących na kontraktach.Należy zauważyć ,że pielęgniarki te rzadko zarabiają średnią krajową i ponoszą jeszcze koszty utrzymania praktyk. Jestem za likwidacją oipip.

PostWysłany: 28 Cze 2012 23:08 

Dołączenie: 28 Cze 2012 22:13
Wracając do finansowania czy dofinansowywania przez Izby kursów czy też specjalizacji... Są może pielęgniarki, które upatrują jako wielką zaradność życiową, że potrafią tak się ustawić, aby Izby sfinansowały te formy dokształcania. Ja jednak należę do osób, które lubią brać los we własne ręce i nie zdawać się na czyjąś łaskę, prosić się, łazić na jakieś egzaminy kwalifikacyjne czy chu... wie co ;) Wolałabym wziąć choćby kredyt na ten cel. Ktoś pisał wcześniej, że Izby sfinansowały komuś specjalizacje na kwotę 5000zł :D Ok ludzie ja rozumiem, że pielęgniarki kiepsko zarabiają, ale nie jest to znowu kwota zaporowa biorąc pod uwagę, że jak ktoś wcześniej obliczył po kilkunastu latach nie opłacania składek na Izby zwróci się... :D Poza tym gdy mowa o OIPiP przypomina mi się fragment piosenki Bogdana Smolenia :D "Amerykańska gra jednemu weźmie drugiemu da" i tak właśnie jest z Izbami - składkę zapłacą wszyscy, a skorzysta niewielu. Oprócz tego nie rozumie dlaczego niby do specjalizacji mieliby mieć prawo najlepsi??? ( proszę nie myśleć, żę promuję tu jakieś nieuctwo. Próbuje być po prostu obiektywna.) Składkę płacą wszyscy i wtedy nikt nie pyta czy są na tyle "dobrzy" aby przynależeć do tego klubu Okradania I Pielęgniarek i Położnych :D Moje stanowisko w tej sprawie jest takie, że nie jest to na pewno instytucja bez której pielęgniarstwo zginełoby marnie... Oczywiści że musza istnieć środki dzięki którym można potwierdzić kwalifikacje pielęgniarek. Czy jednak nie wystarczy do tego np dyplom uczelni? Czy trzeba ponosić dodatkowe koszta związane z otrzymaniem prawem wykonywania zawodu, które tak naprawdę przecież wystawiane jest na podstawie tego dyplomu lub innych świadczących o ukończeniu szkół pielęgnairskich?

PostWysłany: 16 Lis 2012 21:04 

Dołączenie: 04 Mar 2011 16:41
Witam!
Jestem za wprowadzeniem reform. Uważam, że niektóre panie pracujące w izbach, za nasze ( nie małe ) pieniądze, są skrajnie nie życzliwe, nie wykształcone, gburowate i nie ludzkie. Niby, że kierują się przepisami... Wszystkie rzędem nadają się na kurs warsztatów interpersonalnych i technologii komunikacyjno-informacyjnych!!!
Ponad to mam uzasadnione pretensje co do zwrotu kosztów za samokształcenie. Okazuje się ,że osoby rozwijające się dynamicznie i w krótkim czasie, nie mają szans na zwrot kilku marnych stów ( w porównaniu do rzeczywiście wydanych pieniędzy ), a niżeli osoby które kształcą się w tym samym zakresie ale w dłuższym czasie. Co to za różnica? Dynamiczny rozwój jest wręcz dyskryminowany, bo zwrot pieniędzy ( czytaj jałmużny ), należy się co dwa lata. Ukończyłam licencjat i specjalizację w podobnym czasie. Mogłam się ubiegać tylko o jedno. BO CO ??? Uczyłam się mniej zasłużenie? NIE ZGADZAM SIĘ Z TYM !!! Nawet nie wiem jak się odwołać? :( :( :(

PostWysłany: 15 Maj 2013 00:15 

Dołączenie: 01 Gru 2010 15:10
ADAM12 napisał(a):
HEY
merk napisał(a):
... W ogóle uważam dyskusję za bezsensowną, kto miał zapłacone kursy/specjalizację będzie bronił izb, inni będą źli i wyrażą tu swoją złość. Każdy ma prawo do swojego zdania, forum to takie miejsce, gdzie to zdanie można wyrazić.

Nie wiem jak jest w innych IZBACH, ale w MAŁOPOLSKIEJ aby dostać się na specjalizację/kurs opłacany przez IZBY to trzeba zdać wstępny test-egzamin, tak więc na na darmowe dostają się "najlepsi" z danego naboru, więc jak można mieć pretensje, żal i złość do IZB. KAŻDY MA TO, NA CO ZASŁUGUJE

Pozdrawiam wszystkich :)

no i o co tyle krzyku
uczycie sie i co z tego macie podwyzke od najnizszej krajowej 200 zl jezeli są fundusze.., zobaczcie jak jest w odpowiednikach pl izb na zachodzie, jak izby dbaja o rozwoj zawodowy i ile pielegniarka moze oblikatoryjnie( bez wazeliniarstwa) zarobic podnoszac kwalifikacje + staz pracy, dlaczego u nas nasze izby nie dbaja tak profesjonalnie o prestiż zawodowy i finansowy grupy zawodowej pielegniarek i poloznych,

PostWysłany: 26 Maj 2013 09:37 

Dołączenie: 28 Lut 2011 22:01
Jestem za likwidacja OIPiP, powinno sie to naglosnic

PostWysłany: 06 Paź 2013 12:58 

Dołączenie: 16 Lut 2012 16:31
Według mnie w izbach powinny być reformy, np. dobrowolna przynależność do izb, mniejsze składki na izby, częstsze dofinansowania na rzecz pielęgniarek i położnych. Jeśli izby by się nie dostosowały to byłabym wówczas za likwidacją izb.

PostWysłany: 25 Sty 2014 23:04 

Dołączenie: 02 Sty 2014 22:43
To banda darmozjadów, bawią się za nasze składki w takich lokalach jak np. Gołębiewski, a np. W niemczech to źadnych izb nie ma są tylko związki zawodowe. U nas trzeba śmieszne licencjaty i magistry robić źeby tyłki wycierać i robotę za lekarzy konowałów odwalać, a w niemczech robisz 3 letnią szkołę zawodową i jesteś pielęgniarką nawet matury matoły nie mają.

PostWysłany: 02 Cze 2014 11:28 

Dołączenie: 20 Mar 2014 12:24
Tak jestem za totalną likwidacją izb.
Byłam świadkiem braku profesjonalizmu i infantylizmu moich władz izbowych w jednym z programów Interwencja.Wstydziłam się za ich postawę.
Sam program jest zrobiony beznadziejnie,ale nie umniejsza to wagi postawy Przełożonych Pielęgniarek.Znam całą sprawę od podszewki.Jak zwykle wszystko zostało zamiecione "pod dywan".Ta kobieta miała rację i słusznie domagała się sprawiedliwości.
Poza tym nic mi konkretnego nie ułatwiają na co dzień w pracy.

PostWysłany: 09 Cze 2017 11:02 

Dołączenie: 05 Cze 2017 16:46
jak dla mnie dobrowolna lecz obowiązkowa składka jest bez sensu, tym bardziej, że zarobki są śmieszne, a oni i tak nic nam nie dają!!!!!

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości